"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ

– Układanie kostki brukowej na podjeździe.


 

Wielu z nas mieszka w domkach jednorodzinnych zarówno w zabudowie bliźniaczej, jak i wolnostojących. Szczególnie w przypadku gleby bogatej w glinę lub miejscach, w których niedawno zakończono prace budowlane, problem wnoszenia zanieczyszczeń do domu i utrudnione odchodzenie wody jest powszechnie znany. Doskonałym pomysłem na rozwiązanie tej kwestii jest układanie kostki brukowej zarówno wokół domu, jak i na podjeździe.

Czy moja działka nadaje się na kostkę brukową?

Generalnie zarówno kostka brukowa przy garażu, jak i przy traktach pieszych, może zostać położona na każdym rodzaju podłoża. Profesjonaliści stosują wszakże podsypki z odpowiednich materiałów, a przed przystąpieniem do prac zagęszczają zbyt luźne podłoże. Różnego rodzaju podłoża różnią się między sobą wyłącznie ilością prac przygotowawczych do właściwego położenia.

Czego dopilnować przy położeniu kostki brukowej?

Jeśli interesuje nas podjazd do garażu z kostki brukowej to szczególnie warto jest się zainteresować tym, by warstwa odpowiedniej podsypki była wystarczająco gruba i dobrze utwardzona. Dla podjazdów do garażów i hal magazynowych stosuje się nie tylko  grubszą warstwę, ale również i specjalnie wzmocnione kruszywo. W tej kwestii najlepiej jest zdać się na specjalistów i zlecić to fachowej firmie.

Ponadto szczególną uwagę zwrócić należy na jakość obrzeży lub krawężników w zależności od miejsca położenia. Odpowiednie osadzenie zapobiegnie rozchodzeniu się kostki na brzegach nawet po wielu latach użytkowania. Istotne są także odpowiednie spadki, gdyż podjazd do garażu z kostki brukowej powinien także odprowadzać wodę.

Kostka brukowa nie musi wyglądać banalnie

Wiele osób kojarzy kostkę z szarym jednolitym wzorem znanym z chodników. Jednakże przeróżne wzory kostki brukowej pozwalają dopasować wygląd do dowolnych preferencji. Można zastosować inny typ i kształt na podjeździe do garażu, a wąską ścieżkę prowadzącą wprost pod drzwi wykonać ze znacznie bardziej finezyjnych kostek. Obecne technologie produkcji gwarantują nie tylko przeróżne rodzaje kostki brukowej w kwestii kształtu, ale również i pełną paletę barw. Pigmenty stosowane w produkcji są przy tym trwałe i odporne na działanie słońca i innych czynników atmosferycznych. Dzięki temu właśnie dobrze wykonany podjazd lub chodnik będzie doskonałą ozdobą naszego podwórka. Podstawą jest natomiast dopilnowanie każdego etapu realizacji tej inwestycji. Pozwala to uniknąć późniejszego zapadania się powierzchni wyłożonej kostką lub wyblaknięcia tejże kostki.

 


Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS? Naszym Klientom oferujemy:

Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:

Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:

Montaż systemów nawadniających:

Prace związane z kostka brukową: