"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica


Kostka brukowa to niewątpliwie ozdobnik oraz doskonałe wykończenie dla naszego ogrodu. Firma KAKTUS oferuje układanie kostki brukowej w formie alejek, ścieżek, tarasów, schodów, murków, czy podjazdów lub innych elementów dostosowanych do potrzeb najbardziej wymagających Klientów. Ponadto oferujemy również mycie kostki brukowej oraz czyszczenie kostki brukowej karcherem.

Zapraszamy do kontaktu mailowego oraz telefonicznego w celu dopasowania naszej oferty do Państwa potrzeb.

Poniżej przedstawiamy krótki plan związany z układaniem kostki brukowej.

Poszczególne etapy związane z układaniem kostki brukowej:

  • Wybieramy kształt oraz fakturę kostki;
  • Zaopatrzamy się w niezbędne narzędzia, między innymi: szpadel, grabie, taczkę oraz ręcznego ubijaka, długiej miarki, poziomicę, paliki oraz sznur;
  • Wytyczamy powierzchnię na której będziemy układać kostkę brukową;
  • Wytyczamy łuki;
  • Korytujemy;
  • Osadzamy krawężniki;
  • Wykonujemy podbudowę z kruszywa;
  • Usypujemy warstwę podstawową oraz ją wyrównujemy;
  • Układamy kostkę brukową;
  • Zagęszczamy podłoże oraz posypujemy piaskiem.


Kilka słów na temat UKŁADANIA KOSTKI BRUKOWEJ
⇒ CZYSZCZENIA KOSTKI BRUKOWEJ ⇒ TARASÓW Z KOSTKI BRUKOWEJ

Od jakiegoś czasu coraz popularniejsze jest ułożenie chodnika lub innej powierzchni kostką brukową. Na rynku jest mnóstwo rodzajów, więc kupujący może śmiało wybierać w kształtach, kolorach oraz jej fakturze. Mimo wszystko wybór nie należy do najłatwiejszych, ponieważ musimy przy nim uwzględnić kilka bardzo ważnych parametrów.  W przypadku niewłaściwych decyzji musimy liczyć się z tym, że czas eksploatacji nawierzchni drastycznie spadnie, a wraz z nim znikną nasze pieniądze. Na co więc warto zwrócić uwagę? Ile będzie to kosztowało i gdzie warto ją wykorzystać? Na te i na inne pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Gdzie ułożyć kostkę brukową?

Zacznijmy od zadania sobie najważniejszego pytania, czyli jaką powierzchnie chcemy nią wyłożyć. Jeżeli zdecydujemy się na taras z kostki brukowej lub inne przestrzenie w których przebywamy na co dzień, to bez najmniejszych problemów możemy „zaszaleć”. Doskonale w takich miejscach sprawdzą się wzorzyste, jasne i kolorowe kostki. Jednak tylko pod warunkiem, że będzie to miejsce zadaszone i nie wystawione na działanie deszczu. W przeciwnym wypadku będą one szybko się brudziły. Mimo, że czyszczenie kostki brukowej jest niezbędne, to jednak wolelibyśmy robić to rzadziej niż częściej, prawda? O czyszczeniu opowiemy za chwilę, a tymczasem warto pamiętać, że jeżeli dane miejsce jest odsłonięte, to lepiej postawić na ciemne odcienie. Układanie kostki brukowej musi odbywać się przede wszystkim z głową i powinno być wcześniej przemyślane.

Jeżeli chcemy wyłożyć kostką brukową podjazd dla samochodu, to pamiętajmy o odpowiedniej grubości materiału. W przeciwnym razie pod wpływem ciężaru pojazdu po prostu nam ona popęka. Mniejsze kostki możemy stosować na tarasach lub chodnikach. Pamiętajmy przy tym, że im bardziej kręta powierzchnia tym kostka powinna mieć mniejszy rozmiar. Nie warto jej ciąć, ponieważ obniży to jej estetykę i na pewno nie będzie wyglądać zadowalająco.

Jak ułożyć kostkę brukową?

Aby wygląd dobrze ułożonej kostki brukowej nam odpowiadał, powinniśmy najpierw rozejrzeć się po jej otoczeniu. Kształt, który wybierzemy, musi być odpowiednio dopasowany do innych elementów otoczenia. Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt rodzajów kostek, a z roku na rok powstają nowe modele. Pamiętajmy, że za nietypowe kształty zapłacimy nieco więcej, ale za to efekt może być dużo lepszy. Jeżeli zdecydujemy się ułożyć kostkę brukową sami, to możemy na tym stracić trochę nerwów, a dodatkowo – w przypadku jej nieodpowiedniego ułożenia, również pieniędzy. Warto zapłacić fachowcom, którzy się na tym znają i tego uniknąć. Specjalista sprawi, że kostka będzie ułożona bardzo dobrze, a my będziemy mogli cieszyć nią nasze oczy.

Jaki materiał wybrać?

Nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie o najlepszy materiał kostki brukowej. Kostka betonowa jest bardzo plastyczna, ponieważ jest odlewana. Daje nam to prawie nieograniczony katalog wzorów i kolorów. Tak naprawdę więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dużym plusem tego rozwiązania jest również cena. Jest ona dość niska, co sprawdzi się przy większych przestrzeniach do wyłożenia.

Miłośnicy elegancji stawiają na kostkę granitową. Jest to już bardziej kosztowny wydatek, ale wraz z nim otrzymamy produkt z najwyższej półki. Jest on wykuwany, a nie odlewany, nienasiąkający wodą oraz jest odporny na wszelkie czynniki zewnętrzne.

Jak wyczyścić kostkę brukową?

Czyszczenie kostki brukowej to absolutnie kluczowa sprawa. Musimy o tym pamiętać nie tylko dlatego, żeby dobrze wyglądała, ale również pozwoli to zwiększyć jej żywotność. Warto myć ją silnym strumieniem wody, co pomoże uniknąć przebarwień. Śmiało możemy również używać myjki ciśnieniowej. Uważajmy przy tym na szczeliny w których siłą rzeczy gromadzić się będzie woda. W przypadku jej zamarznięcia zimą spowoduje to, że kostka popęka.

Najgorszym okresem dla kostek brukowej jest właśnie zima. To właśnie wtedy wiele osób próbuje pozbyć się tworzącego się lodu czy śniegu. Unikajmy wtedy czyszczenia powierzchni ostrymi narzędziami, ponieważ naruszymy strukturę kostki. Nie posypujmy również tego miejsca solą. Sprawi ona, że po odpuszczeniu mrozu zobaczymy nieestetyczne odbarwienia.


Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS?
Naszym Klientom oferujemy:
Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:
Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:
Montaż systemów nawadniających:
Prace związane z kostka brukową:
Nawadnianie ogrodów Luboń
Nawadnianie ogrodów Luboń
Nawadnianie ogrodów Komorniki
Nawadnianie ogrodów Luboń
Nawadnianie ogrodów Luboń
Nawadnianie ogrodów Komorniki
Nawadnianie ogrodów Luboń
Nawadnianie ogrodów Luboń
Nawadnianie ogrodów Komorniki
Nawadnianie ogrodów Luboń
Nawadnianie ogrodów Luboń
Nawadnianie ogrodów Komorniki

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Opinie o nas

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo