"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

ZAKŁADANIE OGRODU

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

ZAKŁADANIE OGRODU · ZAKŁADANIE OGRODÓW

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica


Gdy już mamy projekt ogrodu można przystąpić do zakładania ogrodu. Jest to czas intensywny oraz ekscytujący. Na własne oczy możemy obserwować tą niesamowita metamorfozę ogrodu naszych marzeń.

Firma ogrodnicza KAKTUS zadba aby Twój ogród był taki jaki sobie wymarzyłeś! Twoje zadowolenie, preferencje oraz potrzeby są dla nas wyzwaniem, które realizujemy z pasją oraz 100 procentowym zaangażowaniem.

Wykonamy dla Ciebie:

  • odwodnienie budynków oraz drenaż działki;
  • pergole, altany, tarasy oraz wszelkiego typu podesty;
  • mury oporowe, skalniaki, oczka wodne, ściany wodnych oraz potoki;
  • nasadzenia kompozycyjne oraz jednorodne;

Dodatkowo położymy kostkę brukową, zamontujemy system automatycznego nawadniania oraz założymy trawnik.

Poniżej przedstawiamy ramowy plan zakładania ogrodu.

Zakładanie ogrodów – 7 głównych elementów podczas zakładania ogrodu

1. Plan zagospodarowania i projekt ogrodu

2. Prace ziemne przy urządzan​iu ogrodu.

3 Instalacja elektryczna oraz nawadniająca.

4. Wykonanie nawierzchni w ogrodzie.

5. Wykonanie altany, pergoli, trejaże, kratownice oraz oczka wodne.

6. Nasadzenia roślin.

7. Założenie trawnika.


Kilka słów na temat ZAKŁADANIA OGRODÓW

Piękny, wypielęgnowany ogród to marzenia każdego miłośnika zieleni. Jednak, aby ogród był odzwierciedleniem marzeń, trzeba poświęcić mu sporo czasu. Zakładanie ogrodu to trudny proces, potrzebne są dobre chęci, wiedza i sporo czasu. Ogród można założyć samemu, można to również zlecić wyspecjalizowanej firmie, która krok po kroku przeprowadzi proces zakładania ogrodu. Od czego należy zacząć?

Zakładanie ogrodów – ogród marzeń krok po kroku

Zakładanie ogrodu należy zacząć od projektu oraz kalkulacji, ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na wymarzony ogród. W ogrodzie ważne są przede wszystkim rośliny, trzeba  zastanowić się, gdzie będą rosły, wykreślić granice trawników, rabat, elementów dekoracyjnych. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować dalsze prace. Jeżeli projekt jest gotowy, można przejść do robót ziemnych. Należy zacząć od posprzątania terenu, bo tylko wtedy będzie można wykonać pozostałe prace. Ważne jest, aby na tym etapie zastanowić się, czy ogród ma być oświetlony. Jeżeli tak, to trzeba poprowadzić instalacje elektryczne. Powierzchnia ogrodu musi zostać wyrównana, a tam, gdzie będą stawy lub inne ozdobne elementy, wykopać dół, zrobić potrzebne nasypy. Trzeba sprawdzić, jaka jest ziemia na miejscu planowanego ogrodu. Warto poprawić jej jakość, dosypując nawóz, kompost czy obornik. Ziemię trzeba również przekopać, dzięki temu będzie bardziej żyzna. Warto pamiętać o wyznaczeniu ścieżek, które powinny być dobrze przemyślane i zaplanowane. Należy ułożyć ścieżki z kostki brukowej lub innych materiałów.

Jeżeli ziemia jest już gotowa, można zająć się tym, co decyduje o charakterze ogrodu, czyli sadzeniem roślin. To przyjemny, ale trudny etap. Trzeba wybrać odpowiednie rośliny, dopasować je do panujących w ogrodzie warunków. Przed zakupem roślin, warto sprawdzić jakie mają wymagania,  czy są odporne na mróz, czy potrzebują dużo opieki. Na początek można kupić rośliny mało wymagające, będą one odpowiedni dla początkującego posiadacza ogrodu. Nie należy przesadzać z ilością gatunków. Lepiej wybrać mniej, dzięki temu ogród będzie harmonijny i elegancki. Rośliny o podobnych wymaganiach trzeba sadzić blisko siebie, ułatwi to ich pielęgnacje. Na etapie kupowania roślin, można podjąć decyzje, w jakim stylu ma być urządzony ogród. Najczęściej wybierany to styl wiejski, jest najbardziej różnorodny. Inne style ogrodów to japoński, angielski czy francuski. Każdy z nich ma charakterystyczne rośliny i elementy. Na obrzeżach działki warto posadzić iglaki lub żywopłot, który pozwoli oddzielić się od sąsiadów. Można też wybrać pnącza, które dość szybko rosną i ładnie otulą ogród. Istotne, aby rośliny kupować w sprawdzonych miejscach, dzięki temu będzie można mieć pewność, że są dobrej jakości i szybko zadomowią się w ogrodzie. Można również założyć trawnik. Trzeba wybrać odpowiednią trawę do warunków panujących w danym miejscu.

Jeżeli rośliny są już w ogrodzie, można zająć się budową altanki, zakładaniem stawu, oczek wodnych i dekoracji. Taras w ogrodzie jest bardzo potrzebny, umożliwia odpoczynek od słońca, można w nim usiąść, zjeść posiłek, zrelaksować się. Warto wybrać styl tarasu, który będzie idealnie komponował się z pozostałymi elementami. Na tarasie można ustawić meble ogrodowe, ozdobne doniczki oraz grill.

Zakładanie ogrodu  – samodzielnie czy przez profesjonalistów?

To trudna decyzja, trzeba ją dobrze przemyśleć. Zakładanie ogrodu nie jest łatwe, wiec trzeba posiadać lub nabyć odpowiednią wiedzę, aby powstał ogród marzeń. Trzeba mieć też sporo czasu, bo jest to proces długotrwały. Wynajęcie firmy, która specjalizuje się w zakładaniu ogrodów, to duża wygoda, oszczędność czasu i pewność, że wszystko zostanie zrobione tak, jak zostało zaprojektowane. Profesjonalni ogrodnicy, oprócz wiedzy, posiadają odpowiedni sprzęt, który znacznie przyspieszy zakładanie ogrodu, zwłaszcza w początkowym etapie, kiedy wymagana jest niwelacja terenu. Wykonają wszystkie elementy krok po kroku, zaczynając od projektu,na regularnej pielęgnacji ogrodu kończąc. Założą oświetlenie, wykonają prace brukarskie oraz stworzą idealnie dopasowane instalacje wodne. Mają też dostęp do świeżych, pięknych roślin, wiedzą, jakie mają wymagania. Dodatkowo mogą stworzyć systemy nawadniania, które zadbają o prawidłowe nawodnienie ogrodu. Na udzielane prace udzielana jest gwarancja, więc w razie problemów, firma bez problemu je rozwiązuje. 

Ile kosztuje założenie ogrodu przez firmę?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Cena założenia ogrodu uzależniona jest od wielu czynników, m.in. powierzchni ogrodu, rodzaju wykonywanych prac, rodzaju wybranego wyposażenia, a także miasta, w którym będzie zakładany ogród. Przed wyborem firmy, warto skontaktować się z kilkoma i porównać cennik. Może się zdarzyć, że ceny będą się znacznie różnic. Warto też poczytać opinie o firmie, popytać znajomych, dzięki temu będzie można mieć pewność, że wybrana firma to profesjonaliści. Warto wybrać firmę, która pracuje z pasją, cechuje ją terminowość, szeroki zakres wykonywanych prac oraz atrakcyjna cena. Średnio przyjęło się, że koszt założenia ogrodu przez firmę wynosi od 20 do 100 zł za m. Jest to zależne od tego, na jaki ogród się decydujemy, czy ma być to wersja oszczędna, czy bardzo bogata.


Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS?
Naszym Klientom oferujemy:
Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:
Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:
Montaż systemów nawadniających:
Prace związane z kostka brukową:

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Opinie o nas

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo