"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

PIELĘGNACJA OGRODU

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

PIELĘGNACJA OGRODÓW · PIELĘGNACJA OGRODÓW

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica


Ogród to wizytówka każdej działki. O jego pielęgnację możemy zadbać samodzielnie, jednak wymagałoby to od nas nakładu pracy oraz czasu. Jeśli marzysz o pięknym ogrodzie, a nadmiar czasu nie jest Twoim zasobem, powierz pielęgnację ogrodu profesjonalistom. KAKTUS to profesjonalizm i pasja w jednym.  Z przyjemnością wydobędziemy piękno z Twojego ogrodu.

Pielęgnacja ogrodów – jakie czynności obejmuje usługa pielęgnacji ogrodu?

KAKTUS wykona  dla Ciebie następujące  prace:

  • skosimy trawnik oraz wykosimy każdą dużą powierzchnię;
  • podetniemy drzewa, krzewy oraz żywopłoty;
  • przesadzimy drzewa oraz inne rośliny;
  • przygotujemy ogród do zimy oraz posprzątamy na wiosnę;
  • usuniemy chwasty , wyczyścimy oczko wodne;

Dostosujemy się do wymagań oraz potrzeb najbardziej wymagającego Klienta. Zadzwoń i zapytaj o naszą ofertę już dziś!


Kilka słów na temat PROJEKTOWANIA ⇒ ZAKŁADANIA ⇒ PIELĘGNOWANIA OGRODÓW

Każdy właściciel domu marzy o pięknym ogrodzie. Jest to oczywiście możliwe. Aby jednak można było cieszyć się pięknym ogrodem spełnić należy kilka warunków. Po pierwsze, ogród powinien być dobrze zaprojektowany. Po drugie, należy do prawidłowo, krok po kroku założyć. I po trzecie, o ogród należy systematycznie dbać.

Projekt ogrodu

Ogród to miejsce wyjątkowe. To miejsce, w którym można odpocząć i zrelaksować się. To idealne miejsce to spędzania wspólnego czasu wraz z rodziną i przyjaciółmi. Jednak, aby ogród spełniał wszystkie swoje zadania musi być dobrze przygotowany i wykonany. A do tego potrzeby jest odpowiedni projekt. Dobry projekt to taki, który sprawi, że ogród będzie nie tylko piękny, ale również oryginalny, funkcjonalny i bezpieczny. Dlatego zlecając projekt ogrodu zwrócić należy na każdy, nawet najmniejszy jego aspekt. Ogród musi bowiem idealnie komponować się z otoczeniem oraz domem. Projektowanie ogrodów składa się z trzech etapów. Jest to inwentaryzacja, podział funkcjonalno – przestrzenny oraz realizacja projektu. Wstępna faza projektowania obejmować powinna takie aspekty jak stałe elementy występujące na działce, panujące na działce warunki oraz architekturę terenu. Po ustaleniu wszystkich szczegółów przychodzi czas na podział funkcjonalno – przestrzenny, czyli podział działki na teren rekreacyjny oraz teren użytkowy. No koniec dochodzi do szczegółowego zaprojektowania wszystkich elementów i części ogrodu.

Zakładanie ogrodu

Zakładanie ogrodów to proces czasochłonny. Składa się z siedmiu etapów. Ważne jest, aby każdy etap został dokładnie zrealizowany krok po kroku. Pierwszym krokiem jest przygotowanie planu zagospodarowania. Mowa tu o wcześniej omawianym projekcie ogrodu. Dzięki temu w każdej kolejnej fazie wiadomo jest jakie czynności powinny zostać zrealizowane. Dzięki temu uniknąć będzie można ewentualnych błędów. Kolejny krok to prace ziemne. Pamiętać należy, aby przed ich rozpoczęciem odpowiednio oczyścić teren. Trzeci krok dotyczy ułożenia instalacji elektrycznej i nawadniającej. Należy to zrobić przed rozpoczęciem prac budowlanych, np. przed położeniem nawierzchni. Jest to niezwykle ważne. Przede wszystkim dlatego, że ułożenie rur nawadniających wymaga dokonania wykopu. Jeśli wcześniej położona zostanie nawierzchnia ogrodu będzie to już niemożliwe lub będzie trzeba ją zerwać, a następnie położyć ponownie. Następny krok to wykonanie wspomnianej nawierzchni w ogrodzie. Ta położona powinna być na mechanicznie ubitym podłożu. Innymi słowy, zastosowana powinna być tzw. podbudowa. Piąty krok to wykonanie altany, trejaży, pergoli oraz kratownic i oczek wodnych. Wszystkie te elementy zdecydowanie upiększą każdy ogród. Kolejny krok to posadzenie roślin. Te powinno nasadzać się zawsze w końcowym etapie zakładania ogrodu. Wcześniej można je uszkodzić. Zakładanie ogrodów zawsze kończy etap założenia trawnika.

Pielęgnacja ogrodu

Pielęgnacja ogrodów nie jest łatwa. Wymaga dużej staranności i systematyczności. Dobrym rozwiązaniem jest zlecenie tych prac profesjonalnej firmie. Na pielęgnację ogrodu składa się wiele czynności. Podstawa to dokładne i systematyczne koszenie trawnika. Pielęgnacja trawnika jest bardzo ważna. Jeśli nie będzie on właściwie pielęgnowany wówczas ogród straci na swojej estetyce. Dodatkowo wszystkie krzewy, drzewa i żywopłoty muszą być regularnie przycinane. Nie można także zapomnieć o właściwym przygotowaniu ogrodu na zimę, a następnie na okres wiosny i lata. Poza tym firma pielęgnująca usunie chwasty oraz wyczyści oczko wodne.

Własny ogród – ile to kosztuje?

Ile kosztuje założenie własne ogrodu i jego pielęgnacja? Trudno jest na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko bowiem zależy od wielkości samego ogrodu oraz ilości znajdujących się w ogrodzie elementów. Można jednak śmiało powiedzieć, że każdy może zlecić zaprojektowanie i założenie ogrodu w miarę swojego budżetu. Ogród będzie wówczas dostosowany do indywidualnych możliwości, potrzeb oraz oczekiwań. Każdy zatem może cieszyć się swoim własnym ogrodem.


 

Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS?
Naszym Klientom oferujemy:
 
Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:
Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:
Montaż systemów nawadniających:
Prace związane z kostka brukową:

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Opinie o nas

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo