"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

PIELĘGNACJA OGRODÓW

– Jak przygotować ogród na wiosnę?


Większość z nas marzy o posiadaniu własnego ogrodu, który będzie łączył w sobie funkcjonalność, a także atrakcyjny wygląd. Aby ogród mógł cieszyć domowników  swoim niepowtarzalnym pięknem, prace nad jego aranżacją powinny rozpocząć się wczesną wiosną, gdy temperatura za oknem pozwoli na posadzenie pierwszych kwiatów.

W jaki sposób przygotować ogród na wiosnę?

Prace w ogrodzie powinny rozpocząć się wczesną wiosną. Pierwszą czynnością, od której należy rozpocząć aranżację ogrodu,  powinno być sprzątnięcie ogrodu po zimie. Następnie niezwykle ważne jest  usunięcie zimowych zabezpieczeń roślin, które chroniły je przed przemarznięciem. Materiałów służących zabezpieczeniu roślin nie należy wyrzucać, gdyż w naszej szerokości geograficznej przymrozki zdarzają sie również w maju.

Przekopanie ziemi, a także wzbogacenie jej nawozem pozwala wzmocnić posadzone w niej rośliny. Ważne, aby po przekopaniu pozwolić ziemi spokojnie osiąść. Zazwyczaj trwa to około tygodnia. Drzewa owocowe należy posadzić zanim na krzewach pojawią się pąki. Odpowiednie, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej z roślin pozwoli na szybkie ukorzenienie, a także wzmocnienie sadzonek.

Najlepiej, aby rośliny dopasowane były do rodzaju podłoża, a także warunków panujących w danym ogrodzie. Rośliny dobrze czujące się w słońcu, nie powinny być sadzone w miejscach zacienionych, gdyż spowolni to, a nierzadko również wstrzyma ich wzrost, a także kwitnienie.

Ogród wiosną wymaga niezwykle dużo pracy. To od czynności wykonanych w pierwszym kwartale roku, będzie zależał jego wygląd w kolejnych miesiącach.

Profesjonalne projektowanie ogrodów

Aby stworzyć piękny i wyjątkowy ogród należy posiadać specjalistyczną wiedzę z zakresu uprawy roślin, a także architektury zieleni. Z tego względu na rynku działa wiele firm oferujących projektowanie ogrodów. Zatrudnieni w nich specjaliści nie tylko doradzą w wyborze roślin, ale i polecą fachowe usługi ogrodnicze, które pozwolą utrzymać wymarzony ogród w ryzach. W zależności od indywidualnych preferencji właściciela, ogród może nawiązywać stylem do francuskich, tudzież angielskich oaz zieleni.

Pielęgnacja ogrodów nie należy do łatwych. Wymaga nie tylko wiedzy, ale i umiejętności oraz cierpliwości. Z tego względu warto skorzystać z usług firm, dla których zakładanie ogrodów to nie tylko praca, ale i pasja. Tylko oto daje gwarancje najwyższej klasy usług. Ogród powinien być miejscem wypoczynku i relaksu. To w nim domownicy powinni zacieśniać rodzinne więzy, a także realizować pasje.

 


Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS? Naszym Klientom oferujemy:

Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:

Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:

Montaż systemów nawadniających:

Prace związane z kostka brukową: