"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl
Brukarstwo

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ KOMORNIKI

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

 1. Strona główna
 2. UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ Komorniki

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ KOMORNIKI – OFERTA

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica


Kostka brukowa to niewątpliwie ozdobnik oraz doskonałe wykończenie dla naszego ogrodu. Firma KAKTUS oferuje układanie kostki brukowej w formie alejek, ścieżek, tarasów, schodów, murków, czy podjazdów lub innych elementów dostosowanych do potrzeb wymagających Klientów. Układamy kostkę brukową w sposób kompleksowy, starannie i precyzyjnie.  Działamy już na rynku od ponad 5 lat i wykonaliśmy wiele nawierzchni brukowej, które możesz zobaczyć poniżej. Posiadamy bogate doświadczenie oraz wiele referencji i pozytywnych opinii, które również możesz przeczytać na tej stronie. Ponadto oferujemy również mycie kostki brukowej oraz czyszczenie kostki brukowej karcherem.

Poniżej przedstawiamy nasze wybrane realizacje z układania kostki brukowej.

Jak działamy? O to poszczególne etapy związane z układaniem kostki brukowej – układanie kostki brukowej krok po kroku:

 • Wybieramy kształt oraz fakturę kostki;
 • Zaopatrzamy się w niezbędne narzędzia, między innymi: szpadel, grabie, taczkę oraz ręcznego ubijaka, długiej miarki, poziomicę, paliki oraz sznur;
 • Wytyczamy powierzchnię, na której będziemy układać kostkę brukową;
 • Wytyczamy łuki;
 • Korytujemy;
 • Osadzamy krawężniki;
 • Wykonujemy podbudowę z kruszywa;
 • Usypujemy warstwę podstawową oraz ją wyrównujemy;
 • Układamy kostkę brukową;
 • Zagęszczamy podłoże oraz posypujemy piaskiem.

Przed przystąpieniem do pracy, dokonujemy bezpłatnej wyceny w oparciu o następujące parametry:

 • Koszt materiału;
 • Koszt robocizny;
 • Pomiar powierzchni.

Gdy już wszystko ustalone, następuje podpisanie umowy, a poźniej dokonuje się metamorfoza Twojej posesji, tak jak poniżej. 🙂

Co wyróżnia nasze usługi:

 • Nasi pracownicy, to najlepsi z najlepszych brukarzy, którzy wyróżniają się szybkością przy zachowaniu należytej staranności;
 • Cenimy sobie naszą reputację, dlatego dbamy o zadowolenie każdego klienta
 • Nasze ceny są konkurencyjne, nie zawyżamy ich, ale też odpowiednio cenimy swoją jakość
 • Często jesteśmy chwaleni za dotrzymywanie terminów, a nawet ich wyprzedzanie.
 • Służymy doradztwem i wiedzą odnośnie doboru konkretnych rozwiązań, materiałów, projektu.

 

Opinie o nas

Opinie o nas

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Jeśli jeszcze Cię nie przekonaliśmy to zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami:

ZREALIZOWANE mini PROJEKTY - Firma Ogrodnicza Poznań

24. Kostka w Skórzewie

ZREALIZOWANE mini PROJEKTY - Firma Ogrodnicza Poznań

20. Kostka w Luboniu

ZREALIZOWANE mini PROJEKTY - Firma Ogrodnicza Poznań

12. Kostka w Luboniu

Jeszcze więcej naszych projektów znajdziesz tutaj:

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem poradnikowym, który przygotuje Cię na tak poważną inwestycje.

Układanie kostki brukowej Komorniki

W nowoczesnym ogrodzie wykończeniem nadającym jemu elegancji i funkcjonalności są  niewątpliwie alejki i ścieżki wykonane z kostki brukowej. Oprócz nich nasza firma oferuje ułożenie kostki na tarasach, schodach, podjazdach oraz murkach. Aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów wykonamy również inne elementy ozdobne i funkcjonalne w Państwa ogrodzie. Dodatkowo świadczymy usługi w  zakresie mycia i czyszczenia karcherem kostki brukowej

Celem omówienia szczegółów realizacji zamówienia oraz określenia zakresu prac zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Etapy realizacji zlecenia.

Na wstępie wybieramy fakturę i kształt kostki brukowej. Istotne jest, aby zrobić to na początku przed pracami ziemnymi, gdyż może to zmienić kształt i wygląd budowanego obiektu. Następnie należy wyznaczyć powierzchnię, na której będziemy układać kostkę brukową. Na tym etapie wyznaczane są łuki ścieżek, wykonywane jest tzw. korytowanie, osadzane są krawężniki. Następnie wykonywana jest podbudowa z kruszywa oraz usypywana i wyrównywana jest warstwa podstawowa. W ten sposób przygotowana powierzchnia gotowa jest na ułożenie kostki brukowej. Na koniec powierzchnia jest zagęszczana i posypana piaskiem. Tak wykonana przestrzeń jest gotowa do instalacji oświetlenia i posadzenia roślin (mowa o ogrodzie), ustawienia mebli (taras) lub innych działań zgodnie z pomysłem klienta.

Układanie kostki brukowej – wstęp.

Nie da się ukryć, iż kostka brukowa jest najpopularniejszym budulcem, z którego wykonywane są trasy komunikacyjne w ogrodach, schody, tarasy, chodniki i place w przestrzeni publicznej. Na rynku dostępna jest szeroka paleta typów, wzorów oraz różnej faktury kostka. Przy wyborze jednak zalecamy zastanowić się, gdzie i na jakiej powierzchni będzie układana kostka. Zła decyzja może skrócić czas eksploatacji powierzchni ułożonej. Poniżej zamieszczamy kilka rad, z którymi warto, aby się zapoznali nasi klienci.

Rodzaj podłoża a rodzaj kostki brukowej i sposób ułożenia.

Określenie tego, na jakiej powierzchni chcemy ułożyć kostkę brukową to najważniejsze pytanie na wstępnie realizacji projektu. Jeżeli chcemy wybrukować taras lub inne powierzchnie, w których często przebywamy to mamy tu duże pole do popisu. Polecamy w takich miejscach wzorzyste, jasne lub kolorowe kostki brukowe. Należy pamiętać, że w tym przypadku musi być to miejsce zadaszone. Jeżeli ten typ kostki będzie poddany działaniu czynników atmosferycznych (głównie deszcz czy śnieg) to będzie ona szybko się brudzić. To będzie wymagało częstszego czyszczenia powierzchni. Na powierzchnie odsłonięte zalecamy stosowanie ciemniejszych odcieni kostki brukowej. Na podjazd dla samochodów lub parking należy wybrać materiał o większej grubości, gdyż ciężki pojazd może spowodować popękanie podłoża. Dodatkowo ważne jest przygotowanie podłoża pod ułożenie kostki brukowej na podjeździe. Nie może one pod wpływem przejazdu samochodu poddawać się pod ciężarem. Materiał z mniejszej grubości nadaje się na budulec tarasów czy alejek ogrodowych. Pamiętajmy tutaj, że kręte alejki należy zaopatrzyć się w jak najmniejszą kostkę brukową. Cięcie dużych formatek pod kształt łuków znacznie obniży estetykę wykonania alejek. 

Jak ułożyć kostkę? Czy warto robić to samemu?

Najpierw należy dobrze przyjrzeć się otoczeniu, w którym chcemy położyć kostkę brukową. Musimy dopasować kształt układanych powierzchni do rozmieszczenia stałych elementów otoczenia. Przebieg alejek możemy prowadzić dowolnie, między innymi dzięki różnorodności kształtów kostek brukowych dostępnych na  rynku. Należy jednak pamiętać, że im bardziej nietypowy kształt tym wyższa cena materiału. Najlepiej zoptymalizować kształt i wygląd z możliwościami finansowymi. Aby oszczędzić sobie nerwów i pieniędzy warto skorzystać z usług fachowców. Firmy takie jak nasza posiadają odpowiedni sprzęt potrzebny do pracy oraz doświadczonych pracowników, co stanowi podstawę profesjonalnie wykonanej usługi. Ułożenie zajmie mniej czasu, sił i będzie cieszyć oko wyglądem. Zawsze możecie Państwo skorzystać z naszych rad, jak wykonać ułożenie kostki brukowej, by cieszyła oko i była łatwa do czyszczenia.

Wybór materiału.

W tak szerokiej palecie kostek brukowych ciężko wybrać najlepszy materiał, z którego zbudowana jest kostka brukowa. Jeżeli wykonana jest z betonu będzie wtedy plastyczna. Spowodowane jest to wykonaniem jej w technologii odlewania. Dodatkowo te kostki brukowe wykonane są w dużej ilości kształtów i kolorów. Jednym słowem dla każdego coś miłego. Jest to idealny wybór na duże powierzchnie do ułożenia, gdyż ten produkt cechuje się dość niską ceną. Klienci stawiający na elegancję z pewnością wybiorą kostkę granitową. Jest ona droższa od poprzedniego rozwiązania, ale w zamian wysokiej ceny dostajemy produkt z półki premium. Kostkę granitową wykonuje się w technologii odkuwania. Zaletą tego rozwiązania jest to, że ten rodzaj kostki nie nasiąka wodą i jest odporny na warunki atmosferyczne.

Czyszczenie kostki brukowej

Mamy już wymarzoną posadzkę z kostki brukowej. Teraz ważną sprawą jest jej pielęgnacja. Nie możemy zapomnieć o jej regularnym czyszczeniu. Jest to ważne, by jej wygląd był estetyczny i upiększał nasz ogród czy taras. Zalecane jest czyszczenie kostki brukowej silnym strumieniem wody. Technologia ta pozwala uniknąć przebarwień i zwiększyć jej czas eksploatacji. Dobra do tego celu będzie myjka ciśnieniowa. Czyszczenia nie możemy wykonywać podczas ujemnych temperatur. Woda z myjki dostaje się pomiędzy kostki, a gdy zamarznie może spowodować jej popękanie. Zima jest najbardziej niszczącym okresem dla kostki brukowej. Należy pamiętać, że chcąc pozbyć się z powierzchni kostki śniegu lub lodu nie możemy do tego celu używać ostrych narzędzi, gdyż uszkodzimy jej strukturę. Nie możemy również posypywać solą powierzchni wyłożonej kostką. Powoduje ona nieestetyczne odbarwienia. Warto również stosować impregnacje kostki brukowej.

Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Nasi pracownicy doradzą i wykonają zlecenie z najwyższą starannością tak, by efekt prac cieszył Państwa oczy na lata.


Układanie Kostki Brukowej na terenie Gminy Komorniki wykonujemy między innymi w sołectwach i miejscowościach: • Chomęcice • Głuchowo • Komorniki • Łęczyca • Plewiska • Rosnówko • Szreniawa • Wiry • Jarosławiec • Kątnik • Rosnowo • Walerianowo • Wypalanki


Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS?
Naszym Klientom oferujemy:
Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:
Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:
Montaż systemów nawadniających:
Prace związane z kostka brukową:

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo