"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl
Brukarstwo

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ ROKIETNICA

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

 1. Strona główna
 2. UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ Rokietnica

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ ROKIETNICA – OFERTA

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica


Kostka brukowa to niewątpliwie ozdobnik oraz doskonałe wykończenie dla naszego ogrodu. Firma KAKTUS oferuje układanie kostki brukowej w formie alejek, ścieżek, tarasów, schodów, murków, czy podjazdów lub innych elementów dostosowanych do potrzeb wymagających Klientów. Układamy kostkę brukową w sposób kompleksowy, starannie i precyzyjnie.  Działamy już na rynku od ponad 5 lat i wykonaliśmy wiele nawierzchni brukowej, które możesz zobaczyć poniżej. Posiadamy bogate doświadczenie oraz wiele referencji i pozytywnych opinii, które również możesz przeczytać na tej stronie. Ponadto oferujemy również mycie kostki brukowej oraz czyszczenie kostki brukowej karcherem.

Poniżej przedstawiamy nasze wybrane realizacje z układania kostki brukowej.

Jak działamy? O to poszczególne etapy związane z układaniem kostki brukowej – układanie kostki brukowej krok po kroku:

 • Wybieramy kształt oraz fakturę kostki;
 • Zaopatrzamy się w niezbędne narzędzia, między innymi: szpadel, grabie, taczkę oraz ręcznego ubijaka, długiej miarki, poziomicę, paliki oraz sznur;
 • Wytyczamy powierzchnię, na której będziemy układać kostkę brukową;
 • Wytyczamy łuki;
 • Korytujemy;
 • Osadzamy krawężniki;
 • Wykonujemy podbudowę z kruszywa;
 • Usypujemy warstwę podstawową oraz ją wyrównujemy;
 • Układamy kostkę brukową;
 • Zagęszczamy podłoże oraz posypujemy piaskiem.

Przed przystąpieniem do pracy, dokonujemy bezpłatnej wyceny w oparciu o następujące parametry:

 • Koszt materiału;
 • Koszt robocizny;
 • Pomiar powierzchni.

Gdy już wszystko ustalone, następuje podpisanie umowy, a poźniej dokonuje się metamorfoza Twojej posesji, tak jak poniżej. 🙂

Co wyróżnia nasze usługi:

 • Nasi pracownicy, to najlepsi z najlepszych brukarzy, którzy wyróżniają się szybkością przy zachowaniu należytej staranności;
 • Cenimy sobie naszą reputację, dlatego dbamy o zadowolenie każdego klienta
 • Nasze ceny są konkurencyjne, nie zawyżamy ich, ale też odpowiednio cenimy swoją jakość
 • Często jesteśmy chwaleni za dotrzymywanie terminów, a nawet ich wyprzedzanie.
 • Służymy doradztwem i wiedzą odnośnie doboru konkretnych rozwiązań, materiałów, projektu.

 

Opinie o nas

Opinie o nas

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Jeśli jeszcze Cię nie przekonaliśmy to zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami:

ZREALIZOWANE mini PROJEKTY - Firma Ogrodnicza Poznań

24. Kostka w Skórzewie

ZREALIZOWANE mini PROJEKTY - Firma Ogrodnicza Poznań

20. Kostka w Luboniu

ZREALIZOWANE mini PROJEKTY - Firma Ogrodnicza Poznań

12. Kostka w Luboniu

Jeszcze więcej naszych projektów znajdziesz tutaj:

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem poradnikowym, który przygotuje Cię na tak poważną inwestycje.

Na każdej posesji kostka brukowa bardzo efektownie się prezentuje. Sprawdza się także na tarasach i w ogrodach, gdzie pragniemy zadbać o komfort i estetykę. Kaktus oferuje układanie kostki brukowej Rokietnica na najwyższym poziomie. Zapewniamy ułożenie w formie ścieżek, schodów, alejek, tarasów, podjazdów, murków, czy innych elementów, w zależności od potrzeb klienta. Dodatkowo można liczyć na mycie i impregnację kostki brukowej.

Jak ułożyć kostkę brukową?

Kostka brukowa Rokietnica obejmuje szereg czynności, które prowadzą do uzyskania pożądanego efektu. Układanie kostki brukowej bazuje na następujących etapach: wybranie kształtu i faktury kostki, zaopatrzenie się w potrzebne narzędzia (grabie, taczka, poziomica, szpadel itd.), wytyczenie powierzchni i łuków, korytowanie oraz osadzanie krawężników, wykonanie podbudowy z kruszywa, usypanie podstawowej warstwy, jak i zagęszczenie podłoża oraz podsypanie go piaskiem.

Okazuje się, że od dłuższego czasu zainteresowaniem cieszy się taras z kostki brukowej Rokietnica. Na takim terenie mamy sporo możliwości i to od nas zależy, jakie kształty i kolory kostki wybierzemy. Schody z kostki brukowej równie efektownie się prezentują i pozwalają zadbać o estetykę. Podczas wyboru najlepszego rozwiązania zastanówmy się, na czym najbardziej nam zależy.

Układanie kostki brukowej wzory

Wzory kostki brukowej są różnorodne, przy czym wybór może nas zadziwić. Wybierając kostkę na taras lub inne przestrzenie, z których często korzystamy, możemy bez problemu nieco zaszaleć. Tutaj sprawdzą się przykładowo jasne i wzorzyste kostki w kolorach zgodnych z naszym gustem. Jednakże pamiętajmy, że taka opcja sprawdzi się w zadaszonym miejscu, które dodatkowo nie jest narażone na opady deszczu. W innym wypadku kostka może szybko ulegać zabrudzeniom.

Kostka brukowa położona na podjeździe dla samochodu musi odznaczać się odpowiednią grubością, tak aby ciężar pojazdu jej nie uszkodził. Małe kostki z powodzeniem zastosujemy na chodniku lub tarasie. Faktem jest, że im bardziej kręte podłoże, tym kostka powinna bazować na mniejszym rozmiarze. Cięcie kostki raczej się nie sprawdzi i nie zaprezentuje się efektownie. Sporą popularnością cieszy się kostka granitowa Rokietnica, która bardzo gustownie się prezentuje i cechuje się wytrzymałością. To nieco bardziej kosztowne rozwiązanie, jednak pozwala wybrać produkt z najwyższej półki.

Układanie kostki brukowej cena

Cena za ułożenie kostki brukowej może być różna, w zależności od tego, na jaki materiał postawimy, jakie wzory dobierzemy i na jakiej powierzchni zastosujemy kostkę. Dobierając kształt, pamiętajmy o tym, aby pasował on do innych elementów otoczenia. Cały czas powstają na rynku nowe modele, które z pewnością zadowolą każdego klienta. Za nietypowe kształty zapłacimy trochę więcej, jednakże uzyskamy ciekawszy efekt. Samodzielna praca tego typu może być nie lada wyzwaniem. Taka inwestycja wymaga pomocy specjalistów, którzy sprawnie wykonają zadanie i bardzo dobrze ułożą kostkę brukową.

Dylematem, przed którym stają klienci jest to, jaki materiał wybrać. Wszystko zależy od naszych preferencji i oczekiwań. Betonowa kostka odznacza się plastycznością i daje ogromny wybór wśród kolorów i wzorów. Plusem jest także atrakcyjna cena i fakt, że sprawdzi się podczas wyłożenia większych powierzchni.

Czyszczenie kostki brukowej Rokietnica

Impregnacja kostki brukowej jest niezwykle ważna. Pamiętajmy o tym, że czyszczenie kostki brukowej to podstawa, o której nie można zapomnieć. Przede wszystkim dzięki temu kostka dobrze wygląda i zyskuje jeszcze większą żywotność. Mycie wykonywać warto za pomocą silnego strumienia wody lub z użyciem myjki ciśnieniowej. Uwaga na szczeliny, gdzie będzie gromadzić się woda. Nie może ona zamarznąć zimą, gdyż kostka będzie ulegać pękaniu. Najtrudniejszym czasem dla kostki brukowej jest właśnie zima – wtedy nie czyścimy powierzchni ostrymi narzędziami, aby nie naruszyć struktury kostki. Nie należy także posypywać kostki solą, aby nie doszło do odbarwnień.


Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS?
Naszym Klientom oferujemy:
Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:
Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:
Montaż systemów nawadniających:
Prace związane z kostka brukową:

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo