"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl
Brukarstwo

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ STĘSZEW

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

 1. Strona główna
 2. UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ Stęszew

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ STĘSZEW – OFERTA

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica


Kostka brukowa to niewątpliwie ozdobnik oraz doskonałe wykończenie dla naszego ogrodu. Firma KAKTUS oferuje układanie kostki brukowej w formie alejek, ścieżek, tarasów, schodów, murków, czy podjazdów lub innych elementów dostosowanych do potrzeb wymagających Klientów. Układamy kostkę brukową w sposób kompleksowy, starannie i precyzyjnie.  Działamy już na rynku od ponad 5 lat i wykonaliśmy wiele nawierzchni brukowej, które możesz zobaczyć poniżej. Posiadamy bogate doświadczenie oraz wiele referencji i pozytywnych opinii, które również możesz przeczytać na tej stronie. Ponadto oferujemy również mycie kostki brukowej oraz czyszczenie kostki brukowej karcherem.

Poniżej przedstawiamy nasze wybrane realizacje z układania kostki brukowej.

Jak działamy? O to poszczególne etapy związane z układaniem kostki brukowej – układanie kostki brukowej krok po kroku:

 • Wybieramy kształt oraz fakturę kostki;
 • Zaopatrzamy się w niezbędne narzędzia, między innymi: szpadel, grabie, taczkę oraz ręcznego ubijaka, długiej miarki, poziomicę, paliki oraz sznur;
 • Wytyczamy powierzchnię, na której będziemy układać kostkę brukową;
 • Wytyczamy łuki;
 • Korytujemy;
 • Osadzamy krawężniki;
 • Wykonujemy podbudowę z kruszywa;
 • Usypujemy warstwę podstawową oraz ją wyrównujemy;
 • Układamy kostkę brukową;
 • Zagęszczamy podłoże oraz posypujemy piaskiem.

Przed przystąpieniem do pracy, dokonujemy bezpłatnej wyceny w oparciu o następujące parametry:

 • Koszt materiału;
 • Koszt robocizny;
 • Pomiar powierzchni.

Gdy już wszystko ustalone, następuje podpisanie umowy, a poźniej dokonuje się metamorfoza Twojej posesji, tak jak poniżej. 🙂

Co wyróżnia nasze usługi:

 • Nasi pracownicy, to najlepsi z najlepszych brukarzy, którzy wyróżniają się szybkością przy zachowaniu należytej staranności;
 • Cenimy sobie naszą reputację, dlatego dbamy o zadowolenie każdego klienta
 • Nasze ceny są konkurencyjne, nie zawyżamy ich, ale też odpowiednio cenimy swoją jakość
 • Często jesteśmy chwaleni za dotrzymywanie terminów, a nawet ich wyprzedzanie.
 • Służymy doradztwem i wiedzą odnośnie doboru konkretnych rozwiązań, materiałów, projektu.

 

Opinie o nas

Opinie o nas

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Jeśli jeszcze Cię nie przekonaliśmy to zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami:

ZREALIZOWANE mini PROJEKTY - Firma Ogrodnicza Poznań

24. Kostka w Skórzewie

ZREALIZOWANE mini PROJEKTY - Firma Ogrodnicza Poznań

20. Kostka w Luboniu

ZREALIZOWANE mini PROJEKTY - Firma Ogrodnicza Poznań

12. Kostka w Luboniu

Jeszcze więcej naszych projektów znajdziesz tutaj:

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem poradnikowym, który przygotuje Cię na tak poważną inwestycje.

Układanie kostki brukowej Stęszew

Materiał ten stanowi bardzo powszechnie stosowany element przestrzeni takich jak domowe podjazdy, czy tarasy. Niejednokrotnie przestrzenie parkingowe wokół galerii handlowych, supermarketów, czy na osiedlach mieszkalnych również zostały stworzone w oparciu o ten materiał. Poprzez swoją uniwersalność, dużą wytrzymałość oraz możliwość pełnej kontroli nad procesem aranżacji przestrzeni, cieszy się zainteresowaniem osób prywatnych oraz przedsiębiorców. Elementy takie jak wzory z kostki pozwalają na ciekawą i oryginalną adaptację przestrzeni pod kątem użytkowym.

Eleganckie i wytrzymałem tarasy z kostki brukowej

Domy rodzinne, także szeregowe to miejsca, w którym ważną funkcję pełnią tarasy. W szczególności w okresach letnich, kiedy pogoda na prawdę dopisuje, świetnie sprawdzają się jako przestrzenie na rodzinne spotkania, czy imprezy ze znajomymi. Obok funkcjonalności tego miejsca, gdzie można ze spokojem ustawić stoły i krzesła, przygotować także grilla, ważna jest nawierzchnia. Dobrze dobrana kostka brukowa stanowić będzie nie tylko trwałe podłoże, ale również dodatkowo element estetyczny domu. Dlatego układanie kostki brukowej i wzory jakie można za ich pośrednictwem uzyskać to świetny sposób na odpowiednią aranżację przestrzeni wokół obiektów mieszkalnych. Wiele osób decyduje się na to rozwiązanie, ponieważ materiał ten jest bardzo wytrzymały a odpowiednia impregnacja kostki brukowej pozwala ograniczyć wchłanianie wody, która może sprzyjać rozwojowi bakterii oraz porostów. Taras z kostki brukowej to obecnie bardzo modne rozwiązanie. Jego atutem są dodatkowa uniwersalność materiału oraz jego ponadczasowość.

Jak dbać o kostkę brukową? Impregnacja kostki brukowej w Stęszewie

Przez fakt na swoje umiejscowienie, czyli na zewnątrz budynków, ważna jest również odpowiednia pielęgnacja. Co prawda nie jest to czynność, którą należy powtarzać w niewielkich odstępach czasu, jednak warto o nich pamiętać, celem uniknięcia dużej liczby porostów, które powoli zakrywają wzory kostki brukowej psując tym samym efekt wizualny. Poprzez wykorzystanie odpowiednich narzędzi przeprowadza się profesjonalne czyszczenie kostki brukowej. Zabieg ten pozwala na przywrócenie poszczególnych elementom pierwotnego wyglądu, co sprawia, iż podjazd lub taras wyglądają na czyste, zadbane i schludne miejsca. 

Jak ułożyć kostkę brukową?

Poszczególne etapy pracy wymagają odpowiedniego przygotowania. Wiele zależy od tego, jakie jest docelowe przeznaczenie danej przestrzeni. Dla przykładu schody z kostki wymagają wytyczenia stopni, odpowiedniego przygotowania gruntu, właściwego sprawdzenia umiejscowienia barierek oraz ewentualnej synchronizacji schodów z przestrzenią wokół. Poprzez odpowiednie przeprowadzenie prac przygotowawczych, elementy wykonane z kostki są bardzo wytrzymałe. W przypadku tarasów najważniejszy jest wybór odpowiedniego typu kostki. Bardzo modna, z uwagi na swój elegancki wygląd i wytrzymałość jest kostka granitowa, która świetnie wkomponowuje się w przestrzenie mieszkalne. Pasuje także do miejsc takich, jak ogrody, gdzie może stanowić element ozdobny lub materiał, z którego wykonane są chodniczki. 

Zakres prowadzonych prac

Układanie kostki w Stęszewie dotyczy wielu przestrzeni. Z powodzeniem realizowane są projekty związane z tarami i podjazdami, także wszelkiego typu zlecenia dotyczące przestrzeni miejskich. Poprzez kompleksową obsługę i wykorzystanie wysokiej jakości narzędzi, możliwe jest nie tylko odpowiednie przeprowadzenie całego procesu, ale również dodatkowe zabezpieczenie powierzchni przed wilgocią oraz jej ewentualne czyszczenie.

Układanie kostki brukowej – cena

Ciężko określić jednoznaczną cenę. Finalny koszt realizacji zależy przede wszystkim od dwóch czynników – ceny materiału, który ma zostać użyty oraz samej powierzchni, objętej pracami. Dlatego wycena dokonywana jest indywidualnie. Z pewnością jest to jednak inwestycja opłacalna. Wszelkie przestrzenie, gdzie wykorzystano kostkę brukową, prezentują się estetyczne, są bardzo wytrzymałe i funkcjonalne, a nowoczesne preparaty pozwalają na odpowiednie czyszczenie i impregnację nawierzchni.


Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS?
Naszym Klientom oferujemy:
Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:
Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:
Montaż systemów nawadniających:
Prace związane z kostka brukową:

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo