"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

ZAKŁADANIE OGRODU – Wrzosy w ogrodzie


Pojawienie się wrzosów zdecydowanej większości z nas przypomina o tym, że wielkimi krokami zbliża się do nas jesień. Jak się jednak okazuje tymi wyjątkowymi roślinami możemy cieszyć się już pod koniec lipca, gdyż to właśnie wtedy zakwitają ich pierwsze odmiany. Jeżeli stajemy w obliczu wyzwania, jakim jest zakładanie ogrodu i marzy nam się właśnie uprawa wrzosów to warto, abyśmy poznali wszystkie niezbędne szczegóły ich uprawy, które pozwolą nam na ich prawidłową hodowlę.

Jaką ziemię zastosować przy uprawie wrzosów? 

Zakładanie ogrodu wiąże się niejednokrotnie z koniecznością nawiezienia gleby, dedykowanej uprawie konkretnych rodzajów roślin. Jeżeli zatem podejmiemy decyzję o tym, że to właśnie wrzosy będą stanowiły jeden z jej elementów, powinniśmy mieć na względzie, że są to rośliny kwaśnolubne, a co za tym idzie do ich uprawy konieczne jest zastosowanie gleby o pH 4.5 – 5. Tego typu ziemią będzie torf kwaśny. W sklepach ogrodniczych dostępny jest również torf zasadowy, dlatego nie pomylmy go z tym, który stworzy idealne warunki do rozwoju wrzosom.

Jak gęsto powinno się sadzić wrzosy? 

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaką mamy na to koncepcję. Jeżeli przewidujemy, że będą się one znajdowały w donicach wówczas oczywistym jest, że nie uda nam się zachować wymaganej odległości. Jeżeli jednak w trakcie czynności, jaką jest projektowanie ogrodu będziemy chcieli uwzględnić miejsce w ogrodzie w którym będą się one znajdowały, to warto założyć, że na metrze kwadratowym powinno posadzić się ich maksymalnie osiem. Odpowiednia przestrzeń pozwoli roślinom swobodnie się rozrastać i w konsekwencji zachwycać swoją okazałością.

W jakim miejscu powinno się sadzić wrzosy? 

W związku z tym, że dostępne są różne rodzaje wrzosów, część z nich lubi miejsca nasłonecznione, półnasłonecznione lub nawet częściowo zacienione. W związku z powyższym warto zorientować się, jakimi preferencjami odznaczają się wybrane przez nas odmiany. Kiedy będziemy posiadać taką wiedzęprojektowanie ogrodu zostanie przeprowadzone właściwie.


 

Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS? Naszym Klientom oferujemy:

 

Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:

Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:

Montaż systemów nawadniających:

Prace związane z kostka brukową: