"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

PIELĘGNACJA OGRODÓW – Porządkujemy nasz ogród.


Jesień to czas porządków. I nasz ogród powinien zostać posprzątany przed zimą. Poniżej kilka punktów o których warto pamiętać tej jesieni.

Pozbądźmy się gałęzi.
Przyszedł czas na cięcie starych gałęzi drzew i krzewów. Co możemy zrobić z tymi gałęziami? Możemy je wykorzystać jako dodatek do kompostu lub opał do kominka na zimowe wieczory. Wcześniej jednak musimy je rozdrobnić. Tu warto zaopatrzyć się rozdrabniarki elektryczne lub spalinowe. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów tego typu.

Teraz czas na liście.
Najlepszą, a na pewno najwygodniejszą opcją uporania się ze spadającymi liśćmi są dmuchawy ogrodowe. Obecnie mamy do dyspozycji nowoczesne, ciche oraz wydajne urządzenia, które mało tego, że są łatwe w obsłudze to docierają w najbardziej trudno dostępne miejsca.

Zadbajmy o taras, schody i ścieżki.
Po zgrabieniu liści, posprzątaniu gałęzi nadeszła pora na przygotowaniu do zimy powierzchni drewnianych. Aby taras i schody wyglądały estetycznie musimy pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.

Warto pamiętać o rynnach.
Zapchane rynny to problem. Aby go uniknąć należy odpowiednio oczyścić, udrożnić rynny. Pomogą nam w tym odpowiednie narzędzia: drabina oraz szczotka z teleskopową rączką.

No i czas na trawnik.
Najbardziej istotnym  punktem na jesiennej liście porządków jest uprzątnięcie trawników. Do naszych zadań należy zgrabienie resztek owoców, liści oraz gałązek. Wykorzystać do tego możemy wytrzymałe grabie o szerokości dostosowanej do wielkości trawnika. Wygodne w  użyciu mogą okazać się kosiarki. Po uprzątnięciu trawnika warto przygotować również glebę na zimę. W tym celu możemy zastosować szpadel z widłami lub glebogryzarkę.

Sprzątanie ogrodu nie jest łatwym i przyjemnym zadaniem. Jednak dzięki tym zabiegom ogród będzie wyglądał ładnie w zimie. A wiosną szybciej przywrócimy mu pełny blask.

 


 

Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS? Naszym Klientom oferujemy:

 

Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:

Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:

Montaż systemów nawadniających:

Prace związane z kostka brukową: