"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

ZAKŁADANIE OGRODUJakie iglaki wybrać na choinkę w donicy?


Powoli zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jest to wyczekiwany okres przez wielu z nas. Co roku trzeba jednak stanąć przed dylematem, jakie drzewko choinkowe wybrać. Przy zakupie choinki, nie można zwracać uwagi jedynie na jej wielkość i pokrój. Znaczenie ma także gatunek. Nie każde drzewko nadaje się do przechowywania w domu.

Jakie wybrać drzewko na choinkę?

Wiele osób wybiera choinkę doniczkową, zamiast drzewka w stojaku, aby potem można było posadzić ją w ogrodzie. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie i podczas projektowania ogrodu, warto pozostawić wolną przestrzeń na właśnie takie rośliny.

Kiedyś, w domach można było znaleźć przystrojone świerki i sosny. Dzisiaj wybór jest znacznie większy. Pod uwagę warto wziąć także inne gatunki. Z powodzeniem można także zdecydować się na mniejsze drzewko, a nie tylko jedno duże do salonu. Niektóre gatunki zbyt szybko tracą igły i powodują bałagan. Co prawda, wielu osobą zależy na tym, żeby drzewo przetrwało święta – później nie jest już potrzebne. Jednak nie każdemu to wystarcza.

Gatunki drzewek odpowiednich na choinkę

Choinka w donicy, może być świerkiem kłującym. Prezentuje się on o wiele bardziej atrakcyjnie od zwyczajnego świerku. Jest to bardzo rozłożyste drzewko, które warto ustawić w przestronnych pomieszczeniach jak np. duży salon czy hol. Innym gatunkiem jest sosna pospolita. Na śląsku bardzo wiele osób się na nią decyduje. Duża zaletą tego gatunku są sztywne pędy, które bez problemów utrzymują najróżniejsze dekoracje. Bardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest jodła kaukaska. Wygląda ona bardzo atrakcyjnie. Często sprawia, że ogród zimą prezentuje się wręcz magicznie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru drzewka choinkowego?

Wybierając idealną choinkę, trzeba też zwrócić uwagę na pielęgnację iglaków. Drzewka trzeba regularnie podlewać i przechowywać w odpowiednim miejscu, tak aby było za ciepło. Znaczenia ma także wysokość choinki. Rozmiar powinno się dobierać do wysokości sufitu w danym pomieszczeniu. Jeżeli drzewko jest wyjątkowo małe, można je postawić na stoliku lub szafce.

Choinkę warto kupować w sprawdzonych miejscach. W dzisiejszych czasach zakupu można dokonać nawet przez Internet, jednak lepiej wybrać się do specjalnego sklepu. Dzięki temu, można mieć pewność, że zakupione drzewko będzie zdrowe i nie przesuszone. Dodatkowo, ogrodnik może podać szczegółowe porady co do tego, gdzie je najlepiej ustawić i jak podlewać i po jakim okresie wsadzić do gruntu, aby ogród zimą prezentował się dobrze.

 


 

Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS? Naszym Klientom oferujemy:

 

Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:

Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:

Montaż systemów nawadniających:

Prace związane z kostka brukową: