"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

ZAKŁADANIE OGRODÓW – Jak wybrać odpowiednią choinkę w donicy?


 

Święta Bożego Narodzenia to czas w którym mamy wysyp drzewek choinkowych. Do wyboru poza choinkami sztucznymi mamy choinki żywe cięte oraz te w donicach. Możemy je nabyć nie tylko centrach ogrodniczych, czy szkółkach, ale również w galeriach handlowych, marketach oraz okresowych punktach sprzedaży. Wybór choinki zależy w głównej mierze od tego co planujemy z drzewkiem zrobić po okresie świątecznym. Za tym, aby kupić świąteczne drzewko w donicy przemawia to, że po okresie, podczas którego choinka jest główną bożonarodzeniową ozdobą, drzewko można posadzić w ogrodzie lub pozostawić na balkonie czy tarasie. Aby choinka się przyjęła i zdobiła nasz ogród przez lata, musimy wybrać uważnie i rozważnie odpowiedni gatunek.

Jakie drzewka oferują nam handlowcy?

Jeżeli zależy Ci na dobrej jakości drzewku, które nie uschnie zaraz po świętach wybierz choinkę u sprawdzonego dostawcy. Tylko te drzewka, które były uprawiane w donicy przetrwają późniejsze przesadzanie, gdyż ich korzenie będę mocne i dobrze odżywione. Niestety większość drzewek sprzedawanych w donicach w okresie Bożonarodzeniowym jest bezpośrednio przed sprzedażą przesadzanych. W takiej sytuacji zostaje zachowana tylko część korzeni, co nie wróży długiego istnienia takiej choince.

Przy kupnie choinki zwróć uwagę:

  • Czy choinka wygląda zdrowo – igły nie są uschnięte, żółte lub czerwone;
  • Czy nie ma śladów żerowania szkodników;
  • Czy było uprawiane w donicy – pociągnij za część nadziemną choinki, gdy łatwo wysunie się część podziemna to znak, że system korzeniowy nie jest zbyt rozbudowany;

Trzymaj choinkę na zewnątrz tak długo jak to możliwe. Ciepło mieszkania lub domu sprawia, że choinka przestaje być odporna.

 


 

Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS? Naszym Klientom oferujemy:

 

Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:

Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:

Montaż systemów nawadniających:

Prace związane z kostka brukową: