"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

ZAKŁADANIE OGRODÓW

Byliny kwitnące od czerwca do września. Jakie byliny wieloletnie kwitną najdłużej?


 

Zakładanie ogrodu dla wielu osób może stanowić prawdziwe wyzwanie. Dlatego też niektórzy decydują się na to, aby cały projekt ogrodu wykonała specjalna firma ogrodnicza, a jeśli przypadnie nam do gustu- aby również zajęła się jego wcieleniem w życie. Inni, pomimo, że jeszcze nie do końca dobrze znają się na roślinach oraz na zasadach projektowania, chcą spróbować stworzyć coś własnego i daje im to ogromną satysfakcję. Decydując się na samodzielne zakładanie ogrodów na pewno warto zwrócić uwagę na byliny kwitnące.

Byliny wieloletnie kwitnące całe lato – dlaczego są godne uwagi? 

Przede wszystkim dlatego, że są to rośliny bezproblemowe i proste w obsłudze. Sadzimy je raz w wybranym do tego celu miejscu i nie musimy ani ich wykopywać na zimę ani też w żaden specjalny sposób zabezpieczać czy okrywać. Na jesień, stracą one całkowicie swoją część nadziemną, a korzeń przezimuje w gruncie, aby na nowo roślina mogła się opuszczać na wiosnę. Dlatego też projekt ogrodu powinien zawierać byliny, gdyż kupując je możemy cieszyć się nimi przez wiele lat, a co roku część podziemna może się rozrastać, przez co nasze okazy będą coraz większe i coraz bujniejsze.

Jakie byliny kwitnące wybierać? 

Kolejną, ogromną zaletą, jaką posiadają byliny kwitnące jest to, że wprowadzają one do ogrodu mnóstwo kolorów- właśnie przez sam fakt kwitnienia. Najlepiej zdecydować się na takie gatunki, które będą nieprzerwanie i bardzo obficie kwitły już od czerwca aż do jesieni. Przykładem takiej byliny, która może wzbogacić nasz projekt ogrodu o piękną, niebieską kolorystykę jest chociażby ostróżka- dość wysoka i bardzo efektowna bylina o pięknym zapachu. Inną byliną, która będzie nas zachwycała swoimi kwiatami jest werbena patagońska- bylina, której kwiaty są miododajne. Idealnie nadaje się ona do ożywienia aranżacji z trawami ozdobnymi, gdyż również jest byliną dość wysoką.

Jeśli zależy nam na tym, aby tworzyć efektowne rabaty z roślinami zróżnicowanymi pod względem formy, na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na byliny kwitnące, które określa się jako przetaczniki kłosowe. Ich nazwa wzięła się od kształtu ich kwiatostanu, który przypomina długi kłos. Rośliny te nie są wymagające, a kwitną bardzo obficie na biało, różowo, fioletowo oraz niebiesko. Najlepszy efekt można uzyskać, kiedy zbierzemy razem na ograniczonej przestrzeni kilka takich samych bylin, które będą mogły stworzyć wyraźną, pięknie odcinającą się plamę koloru. Inne byliny kwitnące, które doskonale będą się nadawały do tego celu to szałwia omszona, krwawnik pospolity oraz kłosowiec.

 


Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS? Naszym Klientom oferujemy:

Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:

Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:

Montaż systemów nawadniających:

Prace związane z kostka brukową: