"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Zalety i wady robota koszącego w ogrodzie

Robot koszący do ogrodu to ostatnio coraz bardziej popularny wybór. Pamiętać jednak musisz, że urządzenie to – jak każde inne – ma zarówno swoje zalety, jak i wady. W dzisiejszym wpisie podsumujemy więc i jedne i drugie, aby udzielić możliwie jak najbardziej precyzyjnej odpowiedzi na pytanie, czy takie urządzenie warto kupić

Zalety robota koszącego

N rynku można znaleźć szereg nowoczesnych robotów koszących do ogrodu i nie tylko. Bez wątpienia dużą zaletą, jaką oferuje dobrej klasy robot koszący trawę jest duża oszczędność czasu i energii, niemniej jednak w żadnym razie nie jest to jedyny plus takiego rozwiązania. 

Większość robotów koszących ścina bowiem niewielkie kawałki trawy, rozrzucając je jednocześnie na powierzchni trawnika. Te zaś działają jako swego rodzaju naturalny nawóz, pomagając użyźnić glebę. Sprawi to zaś, że trawnik w Twoim ogrodzie będzie lepiej odżywiony, a co za tym idzie – rósł gęściej i prezentował się estetyczniej. Fakt ten stanowi również doskonałą ochronę przed mchami.

Produkt taki możesz dostosować do swoich potrzeb. Większość robotów koszących najlepiej spisuje się na płaskich powierzchniach, znajdziesz również modele świetnie sprawdzające się w pracy na pochylonym terenie.

Chcemy też podkreślić, że robot do koszenia trawy jest rozwiązaniem w pełni autonomicznym. Oznacza to, że nie wymaga on od Ciebie stałego nadzoru – co więcej, jego praca w pełni bezpieczna jest zarówno dla przebywających w ogrodzie zwierząt, jak i dzieci. 

Pielęgnacja ogrodu z wykorzystaniem takiego robota jest cicha, szybka, oraz wydajna. Dobrej jakości modele są w stanie z powodzeniem pracować przez kilka godzin bez ładowania, co pozwoli Ci zająć się pielęgnacją nawet dużego obszaru. Warto też dodać, że roboty koszące zużywają mniej prądu, niż kosiarki elektryczne a ponadto są znacznie cichsze, niż spalinowe.. 

Wady robotów koszących w ogrodzie

Uczciwie musimy przyznać, że roboty koszące mają jednak również pewne wady. Przede wszystkim pamiętać należy o tym, że robot koszący bez przewodu, choć niewątpliwie jest wygodnym rozwiązaniem, musi być regularnie ładowany. W przeciwieństwie do kosiarek spalinowych i elektrycznych nie będzie on zawsze do Twojej dyspozycji – aby z niego skorzystać będziesz musiał upewnić się, że jest on odpowiednio naładowany.

Choć pielęgnacja trawnika przebiegać będzie szybko i sprawnie pamiętaj, że robot koszący może przy okazji zniszczyć niewielkie przedmioty, jak na przykład spinacze do prania. 

Ponadto decydując się na kupno robota koszącego pamiętaj, że przed jego użyciem konieczne będzie poprawne rozmieszczenie przewodów ograniczających zasięg jego pracy. Muszą one być umieszczone nie tylko wokół samej posesji, ale i rabat kwiatowych oraz wszystkich innych miejsc, do których robot nie powinien mieć dostępu.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo