"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Zabezpieczanie drzew i krzewów przed mrozem

Czas jesieni to okres wzmożonych prac w ogrodzie i na działce. W tym czasie musimy koniecznie zadbać o kondycję naszych drzew oraz krzewów. Ogród jesienią wymaga sporo naszej uwagi. W tym czasie decydujemy się na przycinanie krzewów, przycinanie drzew czy zbieranie plonów. Jeśli w czasie jesieni zaniedbamy nasz ogród to nasze kolejne plony mogą być znacznie skąpsze. Nadchodząca zima może w dużym stopniu wpływać także na systemy korzeniowe. Jak je chronić? Czym zabezpieczać jesienią korzenie oraz pnie drzewek? 

Kiedy przesadzać krzewy?

Wielokrotnie usłyszeć można o pytaniach czy jesień to dobry czas na przesadzanie krzewów? Zmniejszona ilość soków w łodygach zdecydowanie sprzyja przesadzaniu niektórych gatunków. Jesienią krzewy i drzewa tracą nie tylko liście. W strukturach drzew znacznie spowalniają procesy wegetacyjne i dlatego jest to dobry moment na wykonywanie różnych zadań pielęgnacyjnych. W zależności od gatunku może być tak, że przesadzanie powinno przeprowadzać się wczesną jesienią lub też w nieco późniejszym terminie gdy już roślina pozbędzie się soków. 

Ochrona i nawożenie roślin w czasie jesieni 

Pielęgnacja ogrodu to również nawożenie. Ten zabieg powinno się przeprowadzać w takim czasie gdy jeszcze nie pojawiły się pierwsze przymrozki. Gleba wówczas jest bardziej podatna na wchłanianie różnych substancji wzbogacających glebę. Drzewa owocowe z reguły opryskujemy w drugiej połowie października i początkiem listopada. Natomiast krzewy owocowe możemy opryskiwać nieco wcześniej. Do tego zabiegu wykorzystuje się mocznik. Z jego udziałem rośliny przyjmują mnóstwo azotu, który efektywnie wzmacnia rośliny. Dodatkowo mocznik zabezpiecza przed chorobami, grzybami i pleśnią. 

Pielęgnacja ogrodów to również okrywanie roślin. W naszym sklepie mogą Państwo znaleźć świetne agrowłókniny, które idealnie się do takich zadań sprawdzą. W sprzedaży dostępne są również specjalne kaptury, które po prostu nakłada się na rośliny. Są to produkty, które mogą być wykonane z juty lub tworzyw sztucznych. Czasami do okrywania drzew i krzewów wykorzystuje się również słomę. W zabezpieczaniu roślin przed mrozem bardzo ważny jest właściwy czas na wykonanie takich zabiegów. Rośliny muszą być przykryte wówczas gdy temperatura nie jest jeszcze bardzo niska, ale również nie może być zbyt ciepło. W przypadku przykrywania roślin w ciepłym okresie może dojść do rozhartowania rośliny co doprowadzi do efektu odwrotnego do zamierzonego. Do zabezpieczania drzew i krzewów w jesieni trzeba się odpowiednio przygotować i zaopatrzyć w niezbędne produkty. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo