"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Z czego wykonać przydomowy podjazd, chodniki i alejki?

Podjazd i teren wokół wymaga odpowiedniej powierzchni, aby ułatwić poruszanie się i zwiększyć bezpieczeństwo podczas zimy. Już podczas planowania budowy domu warto zaplanować podjazd, chodniki i alejki ogrodowe. Na rynku jest duży wybór materiał do utwardzenie terenu przydomowego. Nie zależnie od rodzaju nawierzchni wokół domu ważne jest, aby materiał był spójny ze stylem domu i wyglądem otoczenia.

Wykorzystanie kostki brukowej na podjazd, chodniki, alejki

Jednym z najtrwalszych materiałów do stworzenia podjazdu i chodników jest kostka brukowa, która jest łatwa w montażu. Można dopasować grubość powierzchni do jej przeznaczenia. Do podjazdu dla aut osobowych do 3,5 tony dobrym rozwiązaniem będzie brukowa kostka. Do montażu kostki brukowej nie potrzeba żadnych mokrych spoiw. Brukowe kostki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, można łatwo dobrać produkt dopasowany do fasady domu. Układnie kostki brukowej nie wymaga doświadczenia, sposób montażu nie jest skomplikowany. Brukową kostkę możemy wykorzystać do stworzenia chodnika lub alejki ogrodowej o dowolnej szerokości. Brukowa kostka jest łatwa w utrzymaniu czystości, odporny na ścieranie. Taka nawierzchnie nie sprawia problemów podczas odśnieżania. Często między kostkami brukowymi pojawiają się trawy i mchy, jednak można się ich łatwo pozbyć. W walce z chwastami może być pomocy palnik gazowy. Ważne jest czyszczenie kostki brukowej kilka razy w roku. W tym celu możemy wykorzystać myjkę ciśnieniową. Woda pod ciśnieniem pozwala pozbyć się pleśni, grzybów. Nie tylko na podjazd, ale również na chodniki i alejki dobrze się sprawdzi kostka.

Modne i funkcjonalne płyty wielkoformatowe do utwardzenie powierzchni

W ostatnim czasie sporą popularność zdobyły wielkoformatowe płyty betonowe. Podjazd z betonowych płyt wygląda ładnie i jest praktyczny. Betonowe wielkoformatowe nawierzchnie podjazdu lub chodników są bardzo trwałe i estetycznie. Beton jest często stosowany w nowoczesnym budownictwie, jest ponadczasowym materiałem. Płyty wielkoformatowe idealnie wpasowują się do nowoczesnego budownictwa. Pomagają utrzymać minimalistyczny klimat, a przy tym są funkcjonalne. Płytki wielkoformatowe są idealnym materiałem na stworzenie podjazdu, chodnika, tarasu. Cechuje je duża wytrzymałość na obciążenia. Nie trzeba się obawiać o ich pęknięcia pod wpływem ruchu ciężkich samochodów. Używając płyty tarasowe, możemy uzyskać klasyczny efekt wizualny. Wielkoformatowe trasowe płyty pasuję do architektury ogrodów nowoczesnych lub stworzonych w stylu bardziej formalnym. Nawierzchnia stworzona z płyt tarasowych jest łatwiejsza w pielęgnacji niż podłoże z kostki brukowej. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo