"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Wrzosy – idealne rośliny do ogrodu – co trzeba o nich wiedzieć?

W ogrodzie można posadzić różnorodne rośliny – wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, a także warunków, jakie w naszym ogrodzie będą miały rośliny. Nie powinno w nim jednak zabraknąć wrzosów – te piękne i charakterystyczne krzewinki będą ozdobą każdego ogrodu. Jakie trzeba zapewnić im warunki, aby odwdzięczyły się pięknym wyglądem?

Wrzos w ogrodzie — warunki glebowe

Jak łatwo zauważyć, na dzikich wrzosowiskach rośliny te nie mają zbyt dużych wymagań – najczęściej rosną w lasach na słonecznych i ciepłych wzniesieniach, a nawet na piaskach. Niestety wrzos do ogrodu jest nieco bardziej wymagający i koniecznie musimy o niego odpowiednio zadbać. Przede wszystkim musimy mu zapewnić nieco bardziej próchniczą glebę i zadbać o to, aby w miejscu gdzie będzie rósł, nie gromadziła się woda. Dlatego też zakładanie ogrodu z wrzosami warto wcześniej dobrze przemyśleć i zapatrzyć się w odpowiednie produkty oraz materiały. Trzeba także wiedzieć, że wrzosy lubią ziemię o kwaśnym odczynie i nie przepadają za glebą gliniastą. Warto przed posadzeniem zrobić dla nich drenaż ze żwirku i zastosować ziemię przeznaczoną właśnie dla tego rodzaju roślin, którą kupimy w sklepie ogrodniczym. Dzięki temu wrzosy w ogrodzie odwdzięczą się pięknym kwitnieniem, które będzie zwracało uwagę przechodniów. Nasze wrzosy powinny być również nieco osłonięte od wiatru.

Wrzos – interesujące kompozycje w donicach

Wrzos zwyczajny to także idealna roślina do sadzenia w donicach. Dzięki temu nasze oczy mogą cieszyć piękne kompozycje z wrzosów, które mogą mienić się różnorodnymi barwami, ponieważ roślina ta występuje w różnych odmianach i kolorach, czego przykładem jest na przykład wrzos pączkowy, którego drobne kwiatuszki nie rozwijają się i dzięki temu są znacznie bardziej trwałe. Wrzosy można także komponować z innymi roślinami i tym samym uzyskiwać jeszcze ciekawsze efekty. Do tego celu najlepiej kupić dobrej jakości wrzosy sadzonki, które są dorodne i nie posiadają oznak chorób. Jak dbać o wrzosy w donicach? – Podłoże nie powinno wysychać, ale nie może być również zbyt mokre. Ponadto przy podlewaniu nie powinno moczyć się łodyg, ponieważ wtedy znacznie łatwiej o rozwój pleśni i grzybów. Warto także trzymać je w słonecznym i osłoniętym od wiatru miejscu. Jeśli więc przed nami zakładanie ogrodu, to weźmy także pod uwagę piękne wrzosy, które wzbogacą nasz ogród w niezwykłe fiolety, róże i błękity, a także różnorodne odcienie zieleni czasem aż do listopada. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo