"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Trawy ozdobne – najpopularniejsze odmiany ogrodowe i warunki ich uprawy

Trawy ozdobne – najpopularniejsze odmiany 

Trawy ozdobne są coraz popularniejszym sposobem upiększania ogrodu. Wymagają niewielkiego nakładu pracy, nie straszne są im niekorzystne warunki pogodowe, a wyglądają bardzo atrakcyjnie. Warto pomyśleć o uprawie trawy w ogrodzie, ponieważ bardzo dobrze komponuje się też z innymi formami roślinności. Jest bardzo wiele gatunków traw ozdobnych, które zachwycają różnorodnością. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze odmiany. Jeśli planujemy zakładanie ogrodu, warto się z nimi zapoznać. 

Kostrzewa gautiera

Bardzo popularna odmiana, która często nazywana jest niedźwiedzim futrem. Jest soczyście zielona i bardzo gęsta. Doskonale komponuje się z różnymi skalniakami, pasuje także do murków kwiatowych. Uzupełnia kompozycje z innymi roślinami, dodając im charakteru. 

Miskant chiński 

Jest to jedna z ozdobnych odmian miskanta, silnie rosnąca – nawet do około 1,5 m wysokości. Pełnię uroku osiąga późnym latem i jesienią, kiedy zmienia kolor od pomarańczowego do purpury. W sierpniu pojawiają się także białe kwiatostany. Ta trawa ozdobna zachwyci każdego – niezależnie, czy jest to ogrodnik, czy amator roślin. 

Kostrzewa sina 

Bardzo gęsta trawa ozdobna, rozrastająca się w kępki. Posiada niebieskie listki, które zachowują barwę całorocznie, także w czasie zimy. Z uprawą tej odmiany poradzi sobie każdy ogrodnik – im gorsze ma warunki, tym jej zabarwienie staje się intensywniejsze ze względu na wydzielanie substancji chroniącej ją przed słońcem oraz utratą wody. Przy tym gatunku nie jest wymagana specjalistyczna pielęgnacja ogrodu. Polecana jest do ogrodów zimowych.

Trawy w ogrodzie – warunki uprawy

Ozdobne trawy należą do jednych z najbardziej wytrzymałych, a jednocześnie mało wymagających roślin. Mają niezwykłe zdolności dostosowywania się do panujących warunków, nawet jeśli nie są one zbyt korzystne. Doskonale radzą sobie z suszą i chłodem. Nawet jeśli zostaną uszkodzone, doskonale się regenerują – bardzo szybko odrastają, bez żadnej ingerencji ze strony ogrodnika. Są bardzo wytrzymałe na urazy mechaniczne, spowodowane na przykład ulewnym deszczem lub silnym wiatrem. Jeśli w planie mamy zakładanie ogrodu, najlepiej sadzić je wczesną wiosną. Dzięki trawom ozdobnym pielęgnacja ogrodu jest bardzo prosta – można je uprawiać w każdym rodzaju ziemi, nie trzeba ich często podlewać ani nawozić. Oczywiście, im bardziej nasłonecznione miejsce, a ziemia żyźniejsza, tym lepiej, ale trawy w ogrodzie będą cieszyć oko nawet w skromniejszych warunkach. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo