"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Trawnik na wiosnę – o czym musimy pamiętać?

Trawnik jest integralną częścią małego i przestronnego ogrodu, dlatego często zakładamy go jeszcze zanim powstanie koncepcja stylu aranżacji przestrzeni przydomowej. Koszenie trawnika, nawożenie i nawadnianie to niezbędne zabiegi, dzięki którym stanie się gęsty, wytrzymały podczas użytkowania i zapewni doskonały efekt wizualny, niezależnie od pory roku. Wiosna w ogrodzie zachęca do prac, dlatego zadbaj o swój trawnik właśnie o tej porze roku, aby darń stała się gęsta i wyjątkowo zielona.

Wiosna w ogrodzie-jakie czynności wykonać, by trawnik stał się ozdobą?

O trawnikach wiemy wszystko, dlatego czynności, jakie należy wykonać wiosną zebraliśmy dla Ciebie w krótkie kompendium wiedzy. Zacznij pielęgnację trawnika niezależnie od tego, czy został on założony rok temu, czy wiele lat wstecz. Zastanawiasz się, od czego zacząć po zimie? Wiosna to czas na pozimowe porządki. Po pierwsze zagrab liście, które nie zostały usunięte przed zimą lub z okolicznych terenów nawiał wiatr podczas najchłodniejszych miesięcy. Kiedy temperatura wzrośnie powyżej dziesięciu stopni i będzie się utrzymywała możesz skosić trawnikKoszenie trawnika koniecznie wykonaj przed wertykulacją, dzięki której pozbędziesz się obumarłych pędów i pozostawisz najsilniejsze. Pielęgnacja trawnika powinna zostać przeprowadzona kompleksowo. Kiedy zbierzesz zwertykulowane źdźbła konieczne będzie zastosowanie nawozu. U nas znajdziesz szeroki wybór wiosennych nawozów do trawnika, które zapewnią szybki wzrost i wzmocnienie darni. 

Koszenie trawnika-czy wiosną potrzebna jest kosiarka?

Koszenie trawnika na wiosnę w ogrodzie to konieczność. Po wertykulacji i nawożeniu konieczne będzie dokładne nawodnienie trawnika. Podlewanie, najlepiej za pomocą zraszaczy sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy panuje susza. Pamiętaj o tym, że wiosna jest czasem intensywnego wzrostu trawnika. Pozwól mu się zregenerować po zimie, nie obciążając go częstą i intensywną eksploatacją zwłaszcza wtedy, gdy przed zimą trawnik został wystawiony na ciężką próbę wytrzymałości poprzez zabawę dzieci lub zwierząt domowych. Pielęgnacja trawnika jest niezbędna tak samo jak regularne koszenie. Gdy trawnik wzrośnie na wysokość około 10 cm konieczne będzie koszenie trawnika. Wiosną kosić będziesz często, nawet raz w tygodniu. Dzięki temu zabiegowi powstanie gęsta, odporna na uszkodzenia warstwa, z której będziesz korzystać wraz z najbliższymi przez cały sezon letni. Intensywna zieleń stanie się doskonałą bazą dla każdego stylu aranżacji ogrodu, pasującego do Twojej przestrzeni zewnętrznej. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo