"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Top 7 roślin sucholubnych. Jak wybrać rośliny, które przetrwają suszę w naszym ogrodzie.

Pielęgnacja ogrodu, to często nie lada wyzwanie. W ogrodach i na działkach, często zdarzają się miejsca, które niestety ustawicznie wysychają. Jak wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego projektowanie ogrodów należy zacząć od wyboru roślin, które poźniej nie przysporzą zbyt dużo kłopotów. Posadzenie roślin odpornych na suszę to rozwiązanie, które pozwoli uniknąć ciągłego podlewania i zmagania się z niszczeniem wybranych okazów. A więc, które gatunki roślin ogrodowych są sucholubne?

Rośliny sucholubne, które ułatwią pielęgnację ogrodu.

  1. Wrzos Pospolity – są to mało wymagające rośliny – odporne na mróz i suszę. Jednocześnie bardzo ładnie wyglądają i długo kwitną. Doskonale sprawdzą się w średnio słonecznych miejscach, a sucha gleba nie będzie dla nich żadną przeszkodą.
  2. Trawy ozdobne  są odporne na suszę dzięki temu, że pochodzą z terenów stepowych. Występują w wielu różnych rodzajach m.in: Kostrzewa Popielata czy Szczotlicha Siwa.
  3. Mikołajek – to roślina sucholubna o ładnych, efektownych, kolczastych kwiatostanach. Ich uprawa nie wymaga dużego zaangażowania, są idealną rośliną, na którą warto zwrócić uwagę podczas zakładania ogrodów.
  4. Przetacznik kłosowy – bylina kwitnąca od kwietnia do września. Kolejna roślina o niebieskiej barwie, której susza nie jest straszna.
  5. Bodziszek Czerwony – wbrew swojej nazwie, kwitnie w kolorze fioletowym. Dobrze sprawdzi się na stanowiskach w cieniu.  
  6. Rozchodnik Ostry – przeciwnie do poprzedniej propozycji, nada się do miejsc mocno nasłonecznionych. Jego żółte kwiaty dodadzą ciepła do projektu ogrodu. 
  7. Jałowiec Pospolity – to krzew sucholubny. Można zagospodarować nim sporą przestrzeń i nadać jej zieleni. Ma on bardzo małe wymagania, nie potrzebuje dużej ilości wody, ani gleby bogatej w składniki mineralne.

O czym pamiętać projektując ogród?

Zakładanie ogrodów to duża przyjemność, ale też nie małe wyzwanie. Dobrze przemyślana przestrzeń może cieszyć oko przez wiele lat, dobrym pomysłem może być skorzystanie z usług specjalistów. Firma ogrodnicza pomoże dobrać odpowiednie gatunki do posiadanego terenu. Ważne jest praktyczne podejście. Wybór odpowiednich roślin zagwarantuje jak najlepszy efekt wizualny przy małym nakładzie pracy. Często występujące suche gleby wcale nie są przeszkodą do stworzenia ogrodu marzeń. Rośliny sucholubne także mogą stworzyć piękny krajobraz. Skorzystanie z usług wykwalifikowanych fachowców z firmy ogrodniczej może być niezwykle pomocne. Odpowiedni projekt, rośliny wysokiej jakości i wskazówki dotyczące pielęgnacji to recepta na wymarzoną, zieloną przestrzeń wokół domu.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo