"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Styczeń w ogrodzie – o czym musimy pamiętać

Styczeń w ogrodzie to czas, gdy można skupić sie na pewnych pracach porządkowych, dzięki którym będzie można lepiej przygotować się do okresu wiosennego, gdy rośliny zaczną budzić się do życia. Trzeba pamiętać, że w okresie zimowym rośliny mają swój czas odpoczynku, nie znaczy to jednak, że ogród nie będzie wymagał naszej atencji. Wręcz przeciwnie pielęgnacja ogrodu powinna być regularna i dlatego nasza firma dbając o ogrody zawsze oferuje pełną obsługę również w okresie zimowym. 

Kontrola roślin i prace porządkowe 

Prace w ogrodzie w styczniu nie będą szczególnie zajmujące i nie będzie ich bardzo wiele, natomiast na pewno nie można o nich zapominać. Pielęgnacja ogrodu w styczniu wymaga między innymi kontroli roślin, które są wrażliwe na mróz i wymagają specjalnych okryć. Trzeba sprawdzić ich stan, ewentualnie poprawić je szczególnie, gdy mieliśmy silne wiatry i mogły zostać naruszone. W styczniu powinno się także okryć rabaty bylinowe, skalniaki i rabaty z roślinami cebulowymi. Okres zimowy to również ten czas, gdy bęzie można przeprowadzić przycinanie krzewów ozdobnych. 

Podlewanie roślin w styczniu – dbaj o rośliny zimozielone 

W styczniu w naszej firmie zajmując się pielęgnacjami ogrodu zwracamy uwagę między innymi na rośliny zimozielone dbając o ich obfite podlewanie w dni, kiedy temperatura jest powyżej 0. To istotne ponieważ te rośliny przyjmują wodę także zimą, dodatkowo powietrze i wiatr je wysusza i odpowiednie podlewanie może mieć istotne znaczenie. 

Zadbaj o kompostownik i zrób porządki 

W okresie zimowym, w styczniu w ogrodzie powinno się także zadbać o kompostownik, na który ciągle dokładać można resztki kuchenne, ale jeśli temperatura będzie na minusie powinno się także okryć kompost słomianymi matami, by nie zahamować procesów tam zachodzących. 

Styczeń to również doskonały czas na przegląd narzędziowni i porządki w niej. Prac ogrodowych nie ma zbyt wiele, dlatego warto ten czas wykorzystać i uporządkować narzędzia, przeprowadzić ich kontrole, sprawdzić które z nich wymagają napraw. Dzięki temu będzie można sięgnąć po nowe narzędzia i lepiej przygotować się do sezonu wiosennego, gdy prac do wykonania będzie dużo i nie będzie czasu na regularne kontrolowanie narzędzi czy wizyty w sklepach po zakup kolejnych. 

Styczeń w ogrodzie nie jest szczególnie intensywnym miesiącem, prace nie są zajmujące, natomiast warto ten czas wykorzystać właśnie po to, by zadbać o ogród i także lepiej przygotować sie do nadchodzącej wiosny, by wtedy mieć odpowiednie wyposażenie, by zadbać o swój ogród.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo