"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Schody z kostki brukowej – czy warto zastosować na swojej posesji?

Mniejsza czy większa posesja często wymaga zamontowania schodów – mogą to być schody prowadzące do domu, do ogrodu, garażu, czy na taras – zawsze jednak muszą być one bezpieczne, funkcjonalne, pasować do pozostałych elementów posesji, a także estetyczne. Schody można wykonać z różnych materiałów, np. betonu czy płytek gresowych, a także z kostki brukowej. Czy warto posiadać na swojej posesji schody z kostki?

Schody z kostki brukowej – co trzeba o nich wiedzieć

Schody zewnętrzne z kostki mają liczne zalety – przede wszystkim jest to bardzo trwałe i funkcjonalne rozwiązanie. Ponadto nie wymagają konserwacji, wytrzymują naprawdę duże obciążenia i są łatwe do utrzymania w czystości. Co istotne, w sprzedaży znajdziemy bardzo wiele interesujących kształtów oraz kolorów schodów z kostki, dzięki czemu dopasujemy je również kolorystycznie do pozostałych elementów posesji i oczywiście adekwatnie do swoich osobistych preferencji. To zdecydowanie wystarczy, aby zdecydować się na schody do domu z kostki, a także w innych miejscach swojej posesji, np. przy wyjściu do ogrodu czy na taras. Zanim jednak się na nie zdecydujemy, to warto dobrze przemyśleć schody z kostki brukowej, wzory są naprawdę okazałe – różnią się zarówno pod względem kształtu, jak i kolorów – dzięki temu można uzyskać wyjątkowe efekty na swojej posesji.

O czym trzeba pamiętać przy montażu schodów z kostki?

Najważniejszą kwestią jest przede wszystkim ich funkcjonalność – po schodach z kostki musi chodzić się bezpiecznie i komfortowo, dlatego trzeba precyzyjnie zaplanować ich szerokość, a także to, jak wysoki ma być schodek z kostki. Jak zrobić schody z kostki? Na przykład schody z kostki granitowej powinny odpowiadać wysokości ludzkiego kroku, czyli mierzyć około 14-16 cm. Ponadto optymalna liczba stopni to liczba nieparzysta. Oczywiście najlepiej zatrudnić fachowca to wykonania schodów z kostki – wtedy mamy pewność, że zostaną one wykonane profesjonalnie, jeśli jednak sami bierzemy się za ich wykonanie, to trzeba wziąc pod uwagę powyższe kwestie. Schody do domu z kostki muszą zapewniać bezpieczeństwo – będą intensywnie użytkowane przez osoby w różnym wieku, więc zarówno ich wysokość, jak i szerokość musi być dobrze przemyślana – wysokie schody z kostki brukowej powinny być dodatkowo zabezpieczone na przykład barierką. Oczywiście nie zapomnijmy również o tym, że wejście z kostki brukowej powinno być również estetycznie wykonane i pasować do naszej nieruchomości.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo