"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Schody przed domem z kostki brukowej

Schody z kostki brukowej to nie tylko moda, ale także postawienie na wysoką jakość ich użytkowania. Mocna struktura kostki, odporna na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, zda egzamin przy każdym domu, na ścieżkach, tarasie, podjazdach, alejkach itp.

Kolorowa kostka brukowa – indywidualny design?

Można tak dobrać kolorystykę kostki brukowej, że uda się skomponować z niej piękną mozaikę, nawet na schodach. Gdy planujesz zakładanie ogrodu, warto od razu ustalić, gdzie powinien zostać ułożony chodnik od schodów do ogrodu. Wybrana kostka brukowa powinna być być chropowata przy stopniach (zapobiega poślizgom). Modne są zaokrąglone schody z kostki, które łatwo ułożyć dzięki małym elementom.

W alejce ogrodowej możesz ułożyć kostkę brukową w sposób nieregularny. Każde układanie kostki brukowej będzie przebiegało sprawnie nawet przy zakrętach i półkolach. Brak kantów wydobywa głębię i piękno ogrodu. Z braku własnych pomysłów możesz skorzystać z usług naszej firmy. Wykonamy Ci piękne i solidne schody z kostki, wybrukujemy ścieżki w ogrodzie, a z drugiej strony domu taras z kostki. Betonowa kostka zda egzamin zarówno pod zadaszeniem, jak i bez niego.

Jaki wpływ mają warunki pogodowe na taras z kostki?

Warunki pogodowe nie mają żadnego wpływu na kostkę brukową. Odporna jest na wodę deszczową, śnieg, lód, niskie i wysokie temperatury, działanie słońca i wiatru. Daje sobie radę również z wszelkimi obciążeniami i twardymi przedmiotami. Kostka odporna jest na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Kostka brukowa na taras wystarczy o grubości około 4 cm. Jeśli planujesz układanie kostki brukowej także przy podjeździe dla samochodów, użyj kostki o grubości 6 cm. Gruba jej bryła zapobiega jej pękaniu, a odpowiednia masa, z której ją wykonano- kruszeniu. Najgrubsza kostka brukowa ma 10 cm, używa się jej na ulicach i parkingach, gdzie jest duże obciążenie nawierzchni przez tiry.

Kiedy można położyć kostkę brukową w ogrodzie?

Kostkę brukową możesz położyć w ogrodzie w każdej chwili. Gdy zakładanie ogrodu odbywa się od podstaw, najpierw wykonaj projekt na papierze całego ogrodu. W pierwszej kolejności jest czyszczenie terenu, równanie go, tworzenie górek, oczek wodnych, podprowadzanie prądu i inne prace ziemne. 

Po tych wstępnych czynnościach rusza układanie kostki brukowej. Możesz użyć kostki o grubości 4 cm w różnych kształtach, kolorach i odcieniach. Po wybrukowaniu wszystkich alejek nasadź drzewka, krzewy, posiej kwiaty i warzywa. W starym ogrodzie też położysz kostkę, tylko praca powinna być ostrożniejsza, by nie uszkodzić już istniejących grządek i nasadzeń.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo