"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Samodzielne projektowanie ogrodu

Własny ogród, nawet jeśli nieduży, znacznie podnosi walory estetyczne posesji, a także ma wymiar niezwykle funkcjonalny – to miejsce relaksu, a nawet rozrywki, jeśli tylko jest odpowiednio duży. Ponadto to najprostszy sposób na to, aby spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Aby zostać posiadaczem pięknego i funkcjonalnego ogrodu, nie trzeba od razu wynajmować profesjonalnej firmy – z pomocą odpowiedniej literatury i przykładowych projektów można stworzyć własny projekt domu.

Od czego zacząć samodzielne projektowanie ogrodu?

Przede wszystkim musimy wiedzieć o tym, że każde projektowanie ogrodu ograniczone jest zawsze metrażem – jeśli więc nie posiadamy dużo miejsca na ogród, to musimy zrobić wszystko, aby na tym niedużym terenie stworzyć piękne i wygodne miejsce, które będzie całkowicie odpowiadało naszym osobistym potrzebom oraz preferencjom. Samodzielne projektowanie ogrodu warto więc zacząć od dokładnego sprecyzowania, jak dużo posiadamy miejsca na ogród – dopiero wtedy możemy przeglądać gotowe projekty małych, średnich i całkiem dużych ogrodów, które staną się dla nas inspiracją.

Proste projekty do samodzielnego wykonania

W książkach oraz na stronach internetowych znajdziemy wiele inspiracji, pomysłów, a nawet gotowych projektów, które pomogą nam stworzyć projekt ogrodu do samodzielnego wykonania. Z takiej pomocy mogą skorzystać zarówno osoby całkowicie początkujące, jak i te, które posiadają już pewną wiedzę choćby na temat uprawy niektórych gatunków roślin. Pamiętajmy o tym, że na początku lepiej nie porywać się na trudne projekty, a pozostać przy takim, z którym na pewno sobie poradzimy – dotyczy to przede wszystkim rodzaju roślin, na jakie się zdecydujemy – im bardziej wymagające, tym więcej będziemy musieli włożyć pracy w ich regularną pielęgnację.

Jak zrobić plan ogrodu? Warto przede wszystkim samodzielny projekt ogrodu wykonać na kartce papieru, uwzględniając miejsce na różne rodzaje roślin, w tym rośliny rabatowe, krzewy, a nawet drzewa, a także na przykład trawnik. W ogrodzie można także zaplanować strefę odpoczynku i relaksu, gdzie ustawimy na przykład odpowiednie meble czy nawet basen – trzeba to wszystko dokładnie zaplanować, aby nasz ogród był zarówno piękny, jak i funkcjonalny.

Jak wykonać projekt ogrodu? – Gdy już posiadamy dokładnie wszystko zaplanowane i odpowiednio rozrysowane, to po prostu należy ściśle trzymać się projektu – wtedy na pewno wykonanie będzie znacznie łatwiejsze i unikniemy zbędnego bałaganu oraz chaosu w swoich pracach. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo