"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Rośliny zielone przez cały rok – jakie wybrać do swojego ogrodu?

Każdy profesjonalnie zaprojektowany ogród ma tę dużą zaletę, że może nas cieszyć przez cały rok. W pięknym ogrodzie cały rok coś się dzieje- nawet kiedy spadnie śnieg. Dobrze jest więc pomyśleć o tym, aby i w naszym ogrodzie znalazło się miejsce nie tylko na rośliny sezonowe czy byliny, ale też na rośliny, które będą nas cieszyć zimą- rośliny zielone cały rokNa jakie gatunki w szczególności warto zwrócić uwagę? 

Krzewy zielone- iglaki oraz żywotniki 

Bez wątpienia są to takie rośliny zielone zimą, które chętnie zapraszamy do swojego domu. Żywotniki- czyli inaczej po prostu tuje- są roślinami bardzo praktycznymi z wielu względów. Z jednej strony stosunkowo szybko rosną i dość dobrze sprawdzają się w roli żywopłotu, który może zapewnić nam ciszę i intymność na naszej działce. Żywotniki są krzewami zielonymi, które są łatwe w uprawie i zazwyczaj nie chorują. Nie wymagają zbyt wiele uwagi, a dodatkowo można je wykorzystywać do różnego rodzaju świątecznych stroików w okolicy Bożego Narodzenia. Doskonały sposób na ogród zielony cały rok to dobór poszczególnych odmian żywotników według własnego pomysłu- znajdziemy zarówno odmiany dorastające do kilku metrów wysokości, ale i propozycje żywotników karłowych. Zarówno tych soczyście zielonych, żółtych jak i lekko srebrnych. Inne zielone krzewy do ogrodu takie jak iglaki to również bardzo obszerna kategoria roślin o różnym pokroju i wybarwieniu. Dają one nam ogromne pole do popisu w kwestiach aranżacyjnych. 

Ciekawe kwiaty zielone cały rok- bukszpany i trzmieliny, które warto wprowadzić do swojego ogrodu

Jeśli wolelibyśmy odejść od iglaków i żywotników, które są dość powszechnie stosowane w ogrodach- możemy postawić na krzewy ozdobne. I tutaj wśród kwiatów zielonych cały rok na pewno znajdziemy bukszpany. Są to rośliny bardzo odporne, które również można formować, co czyni z nich krzewy zielone nadające się na żywopłoty. Bukszpany regularnie przycinane i formowane, mogą przyjmować nowoczesne i ciekawe kształty o niemalże architektonicznym wyglądzie. Te zielone krzewy do ogrodu są krzewami raczej łatwymi w uprawie. Tak naprawdę jedynym zagrożeniem dla ich piękna jest ćma bukszpanowa.

Alternatywę stanowią zielone krzewy do ogrodu takie jak trzmieliny. I tutaj z powodzeniem znajdziemy odmiany płożąco- pnące, ale można też te zielone krzewy do ogrodu prowadzić w formie krzaczka. Wyjątkowo nowocześnie prezentują się trzmieliny w formie piennej. Trzmielina pozwala nie tylko utrzymać ogród zielony cały rok, ale też pozwala dodać mu pożądane plamy koloru w miesiącach, kiedy wszystko inne jest raczej stonowane. Można powiedzieć, że są to rośliny zielone cały rok, które są łatwe w uprawie, rosną chętnie i dość łatwo jest też je rozmnożyć. Można je też stosować jako rośliny zielone zimą, które będą pięknymi obwódkami naszych rabat. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo