"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Rośliny odstraszające komary – warto je mieć w swoim ogrodzie

Możliwość mieszkania w domku z ogródkiem to ogromny przywilej. To bowiem dodatkowa przestrzeń do relaksu, spełniania swoich pasji czy przyjmowania gości. Zaprojektowanie ogrodu nie jest jednak prostym wyzwaniem, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów. Korzystając z naszej oferty mają Państwo gwarancję, iż ogród będzie nie tylko piękny, ale również funkcjonalny.

Nie tylko piękny wygląd

Ogród ma cieszyć nie tylko oko, ale również sprawiać, iż czas w nim spędzony będzie naprawdę przyjemny. Zakładanie ogrodów tego typu może wydawać się łatwe, jednak najlepszy efekt można osiągnąć jedynie korzystając z usług profesjonalistów. Odpowiedni projekt ogrodu sprawi, że efekt końcowy będzie naprawdę zachwycający. Jedną z najbardziej nieprzyjemnych sytuacji, która może zdarzyć się podczas relaksu w ogrodzie, są komary. Potrafią zepsuć nawet najmilszy wieczór, a ugryzienia są nieprzyjemne i pozostają na skórze na długo powodując niemały dyskomfort. Dlatego warto posiadać w przydomowym ogródku odpowiednie rośliny, które odstraszą te uciążliwe owady. Najlepiej wybierać takie, które jednocześnie będą prawdziwą ozdobą ogrodu. Które z nich warto mieć? Podpowiadamy w kolejnym akapicie.

Piękne i pożyteczne rośliny

Wiemy, jak bardzo uciążliwe mogą być komary. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa listę roślin, które nie tylko ozdobią ogród, ale również odstraszą niechcianych gości:

  • Kocimiętka – odstrasza nie tylko komary, ale również muchy, karaluchy a nawet szczury. Ma także inne właściwości, jak na przykład przeciwzapalne. Może pomóc w problemach ze snem czy trawieniem albo złagodzić stres.
  • Koper włoski – pięknie kwitnie i równie pięknie pachnie. Odstrasza owady, ale działa także prozdrowotnie. Pomoże podczas zapaleń w jamie ustnej, w problemach związanych z trawieniem czy podczas leczenia chorób związanych z układem moczowym.
  • Lawenda wąskolistna – niewątpliwą jej zaletą jest fakt, że nie potrzebuje wiele, aby wyglądać pięknie. Dobrze również znosi suszę. Skutecznie odstraszy owady. Pięknie wygląda i pachnie naprawdę przyjemnie.
  • Komarzyca – jej długie pędy mogą być ozdobą wielu aranżacji ogrodowych. Ta roślina świetnie czuje się na stanowisku półcienistym, źle znosi przelanie.
  • Bodziszek korzeniasty – zapach tej rośliny jest bardzo intensywny. To zdecydowanie propozycja dla osób, które nie mają czasu na wymagającą opiekę nad roślinami ogrodowymi. Ogromną zaletą są piękne kwiaty w fioletowym kolorze, dzięki którym w ogrodzie panuje miła atmosfera.

Podsumowanie

Doskonały ogród to taki, który poza doskonałym wyglądem oferuje również spokój. Warto więc posiadać rośliny odstraszające komary. Aby całość wyglądała estetycznie i cieszyła oko, najlepiej jest skorzystać z oferty profesjonalistów. Nasi pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, dzięki czemu mogą dobrać odpowiednie rośliny ogrodowe odstraszające owady. Całość zaś będzie wyglądała po prostu pięknie, a zapach ukoi zmysły i zrelaksuje. Taki ogród to marzenie, które jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo