"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Rośliny cebulowe zimujące w gruncie

Decydując się na zakup roślin cebulowych, trzeba wybierać dorodne i zdrowe bulwy, które nie mają śladów pleśni i są nieuszkodzone. Wiele takich roślin zimuje w gruncie i nie ma potrzeby ich wykopywania, warto poznać te gatunki, które mogą przetrwać na rabatach nawet kilka lat.

Tulipany – chętnie uprawiane rośliny cebulowe

Rośliny zimujące w gruncie to między innymi tulipany, które nasz sklep z roślinami cebulowymi oferuje w wielu odmianach. Nie są trudne w uprawie i nawet przy niewielkim nakładzie pracy mogą odwdzięczyć się pięknymi kwiatami. W domowym ogrodzie bardzo dobrze się prezentują, kiedy są sadzone w towarzystwie innych roślin, odmiany niskie mogą być sadzone na skalniakach. Dobrym rozwiązaniem jest projektowanie klombów w taki sposób, aby tulipany po przekwitnięciu zostały zastąpione przez inne rośliny. Podłoże dla tulipanów powinno być dobrze przepuszczalne, żyzne, próchnicze i odpowiednio spulchnione. Zbyt ciężką glebę trzeba rozluźnić i nawieść piaskiem oraz kompostem. W okresie spoczynku tulipany lepiej zimują w suchym podłożu. Rośliny cebulowe należy osłaniać gałązkami świerkowymi podczas dużych wahań temperatur i zim bez śniegu, pokrywa śnieżna jest również dobrym izolatorem chroniącym przed przemarzaniem.

Krokusy, hiacynty i narcyzy – wiosenna ozdoba klombów

Do roślin zimujących w gruncie, należy również narcyz, jego bulwy powinny być wysadzane już pod koniec sierpnia. Aby narcyz dobrze zimował, można okryć go warstwą słomy, kompostu albo gałązkami. Dostępne w naszym sklepie narcyzy równia się miedzy sobą wysokością, intensywnością zapachu i porą kwitnienia. Są to takie rośliny cebulowe, które mogą pozostać na jednym miejscu kwitnienia przez wiele lat. Po zakończeniu kwitnienia i zaschnięciu łodyg wystarczy przestać je nawadniać, a rozkwitną z powrotem na wiosnę. Narcyzy najlepiej sadzić na przełomie sierpnia i września, cebulki warto przed posadzeniem uodpornić środkiem grzybobójczym. Z kolei hiacynt to również popularna roślina, która może zimować w gruncie albo w doniczkach. Warto pamiętać, że hiacynty wymagają ściółkowania przed zimą, polega ono na przykryciu cebulek dodatkową warstwą gleby, rośliny zimujące w donicach można umieścić w dodatkowym pojemniku wypełnionym trocinami.

Niezwykłą wiosenną ozdobą są dostępne w naszym sklepie z roślinami cebulowymi krokusy, które zakwitają najwcześniej. Krokus wiosenny to roślina wieloletnia, która zakwita, nawet kiedy jest przykryta śniegiem. Podłoże dla krokusów wiosennych trzeba wzbogacić odpowiednim kompostem, powinno być ono żyzne i próchnicze, tylko w takim miejscu rośliny cebulowe będą się dobrze rozwijały.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo