"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Przydatne narzędzia do jesiennych prac w ogrodzie

Ogród jesienią to niejednokrotnie najpiękniejszy widok, jaki wielu z nas może zastać za oknem. Każdy, kto kiedykolwiek zajmował się swoim zielonym zakątkiem, zdaje sobie sprawę, że prace ogrodowe wcale nie kończą się wraz z końcem lata. Co więcej, to właśnie jesień jest najlepszą porą na zakładanie ogrodów i pielęgnacje ich. Jednak, by móc cieszyć się estetycznym i zadbanym ogrodem, niezbędna jest determinacja, czas, a także narzędzia, które znacznie usprawnią jesienne prace ogrodowe. Poniżej przedstawione zostały najważniejsze narzędzia ogrodowe, które sprawią, że nasz ogród będzie wizytówką naszego domu w każdą porę roku.

Nożyce do żywopłotu

Nożyce do żywopłotu stanowią podstawowe wyposażenie każdego ogrodnika, który bez względu na porę roku powinien dbać o schludny wygląd swojego żywopłotu oraz innej przydomowej roślinności. Dzięki nożycom do żywopłotu z łatwością będziemy mogli przystrzyc rośliny do pożądanej długości, a także nadać im ciekawe, estetyczne a czasem efektowne kształty. Wybór nożyc do żywopłotu powinien być poprzedzony wnikliwym sprawdzeniem oferty sklepów z narzędziami. Obecnie do dyspozycji mamy wiele rodzajów nożyc, począwszy od podstawowych narzędzi ręcznych aż po egzemplarze spalinowe i akumulatorowe, które znacznie przyśpieszą pracę. Nożyce do żywopłotu to jedno z najważniejszych narzędzi ogrodniczych, które przydają nam się w całorocznych pracach w naszym ulubionym przydomowym kącie. 

Wertykulator

Wertykulator to narzędzie, które ma nam służyć do dbania o nasze trawniki zarówno wczesną wiosną, jak i późną jesienią. Za pomocą wertykulatora nakłuwamy glebę, tworząc poziome nacięcia, które w dużym stopniu wpływają na wygląd trawnika w sezonie letnim. Dzięki wertykulatorowi naruszamy glebę, co stymuluje ją do znacznie wyższej jakości wzrostu naszej trawy. Wertykulacja to proces, który powinniśmy wykonywać raz lub maksymalnie dwa razy w roku, jednak nie powinniśmy o nim zapominać. Podobną funkcję spełnia inne narzędzie o nazwie aerator. Warto upewnić się, które z tych narzędzi będzie lepsze dla naszego trawnika. 

Kosiarka 

Kosiarka to jedno z najważniejszych narzędzi automatycznych, o którym nie powinniśmy nigdy zapominać, dbając o ogród. To właśnie kosiarka umożliwia nam przycinanie trawnika do odpowiedniej wysokości, a w zależności od jakości modelu kosiarki sami możemy regulować tą wysokość. Obecnie na rynku spotkać można setki rodzajów kosiarek – spalinowe, elektryczne zasilane gniazdkiem lub akumulatorowe. To głównie od wielkości trawnika zależy, jaki rodzaj kosiarki będzie dla nas najbardziej dogodny. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo