"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Postaw na automatyczny system nawadniania ogrodu

Właściciele ogrodów w okresie wiosenno-letnim mają problem z utrzymaniem odpowiedniej wilgoci ziemi oraz z właściwym nawodnieniem roślin i trawników. Jest to trudne zadanie, zwłaszcza gdy promienie słoneczne zaczynają coraz intensywniej przygrzewać. Wówczas to rośliny ogrodowe potrzebują większej ilości wody. Jednak w kwestii podlewania należy przede wszystkim uwzględnić zapotrzebowanie danej rośliny na wodę. Wiele gatunków krzewów i roślin ozdobnych dobrze znosi okres letnich upałów. Sposobów na utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w ogrodzie jest wiele. Nasi specjaliści podpowiedzą jak sprostać temu problemowi i wskażą na odpowiednie oraz najefektywniejsze systemy nawadniające

Klasyczny sposób podlewania

Podlewanie roślin konewką, wężem ogrodowym lub samodzielnym zraszaczem jest bardzo pracochłonne i uciążliwe. Ponadto klasyczny sposób podlewania terenów zielonych w obecnej chwili jest bardzo kosztowny i nieekonomiczny. Aby ogród pięknie wyglądał należy pamiętać, że podlewanie i zraszanie powinno wykonywać się przed wschodem albo po zachodzie słońca. Taki sposób podlewania sprawia, że zawilgoconym liściom wystawionym na słońce grożą poparzenia oraz choroby grzybiczne i pleśń. Intensywne promienie słoneczne, bardzo wysuszają ziemię i powodują, że woda szybko wyparowuje zanim dotrze do roślin.

Automatyczny system nawadniania

Przy zainstalowaniu automatycznego systemu, nawadnianie ogrodu sprawi racjonalne wykorzystanie wody i cennego czasu. W naszej ofercie, znajdziecie  niezawodne systemy nawadniające, typu instalacja nawadniająca oraz linia kroplująca. Nasi eksperci pomogą w zaplanowaniu i odpowiedniemu zaprojektowaniu właściwego systemu w ogrodzie lub na przydomowym trawniku a nawet w sadzie. Przewody instalacji nawadniającej umieszczane są pod ziemią w różnych częściach ogrodu i mają odpowiedni czas podlewania. Nawadnianie trawnika przy pomocy tego systemu ułatwi jego pielęgnacje oraz odpowiedni wzrost trawy. Natomiast linia kroplująca doprowadza wodę bezpośrednio do samych korzeni roślin. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w ogrodzie warzywnym oraz przy podlewaniu krzewów ozdobnych oraz rabat bylinowych. Automatyczne systemy nawadniające ułatwią poprzez regulację strumienia wody właściwe nawadnianie wszystkich roślin ogrodowych. Pozwolą na samodzielne i odpowiednie ich nawadnianie oraz ograniczą zużycie wody. Jednak należy pamiętać, że każdą z tych instalacji należy oczyścić minimum dwa razy w roku oraz koniecznie spuścić z niej wodę przed zimą.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo