"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Oświetlamy ogród – skalniaki, alejki oraz podjazd

Omawiając z klientem projekt ogrodu, zawsze staramy się uwzględnić każde pomysły inwestora oraz jego upodobania. Często też doradzamy ciekawe rozwiązania, które sprawiają, że ogród staje się klimatyczny niczym z bajki. Dobrym sposobem na zmianę wyglądu każdej aranżacji jest właściwe oświetlenie ogrodu, czyli roślin, ścieżek, podjazdów, założeń, elementów małej architektury, a nawet elewacji domu.

Oświetlenie roślin w ogrodzie – jak zrobić to dobrze?

O oświetleniu ogrodu warto pomyśleć już na etapie powstawania projektu ogrodu. Dzięki temu zyska się nowe możliwości, a przede wszystkim nie będzie trzeba rozkopywać trawników, aby umiejscowić w podłożu instalację. Źródła światła, które mają oświetlać roślinność, mogą zostać umiejscowione pod roślinami lub nad nimi. Niewielkie krzewy, byliny oraz trawy można oświetlać od dołu, za to drzewa wyglądają atrakcyjnie, jeśli lampy wiszą nad nimi. W tym celu w ogrodzie montuje się niewielkie, atrakcyjne latarnie lub wiesza się lampy LED. Oświetlenie ledowe do ogrodu to bardzo dobry pomysł. LED to ekonomiczne i bardzo żywotne źródło światła, dlatego często polecamy je naszym klientom. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość sterowania światłem – jego barwą i czasem świecenia. Ogród, który wieczorową porą jest podświetlony, wygląda niezwykle zjawiskowo.

Oświetlenie solarne do ogrodu – kiedy się na nie zdecydować?

Lampki solarne są znakomitym sposobem na szybkie oświetlenie ogrodu. Polecamy je inwestorom, którzy chcą doświetlić oddalone od domu miejsca w ogrodzie, ale nie chcą lub nie mogą instalować tam przewodów. Oświetlenie solarne do ogrodu jest bardzo trwałe, żywotne i darmowe, ale przede wszystkim można je zainstalować w każdej chwili, nawet jeśli projekt ogrodu nie przewidział dodatkowego oświetlenia. Na rynku dostępne są lampy solarne o ciekawych kształtach, choć prawdziwym hitem są wielkie kule, które mogą świecić w różnym kolorze. Kule doskonale wyglądają w minimalistycznych, nowoczesnych ogrodach. Lampki solarne w klasycznej formie doskonale ozdobią podjazdy, ścieżki w ogrodzie oraz skalniaki.

Co jeszcze warto doświetlić w ogrodzie?

Zakładanie ogrodu to nie tylko sadzenie roślin, ale to również elementy małej architektury, ciekawe aranżacje krajobrazu i stworzenie miejsca do letniego relaksu. Oświetlenie w ogrodzie pozwala wyeksponować najpiękniejsze założenia, np. rabaty kwiatowe, wrzosowisko, oczko wodne lub ogród skalny. Naszym klientom zalecamy, aby zadbali o dobre oświetlenie miejsca do wieczornego wypoczynku. Lampy LED lub solarne postawione w tym miejscu, stworzą wyjątkowy, wręcz bajkowy klimat. Światło zapewni doskonałe warunki do przesiadywania po zmroku w ogrodzie, doświetli rośliny, ale też podkreśli atrakcyjny wygląd ogrodu i zapewni bezpieczeństwo domownikom oraz gościom.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo