"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Ogród i podjazd w praktyce: duże czy małe płytki?

Kostka brukowa to popularny sposób na upiększenie otoczenia wokół domu. Ostatnio bywa też często stosowana w ogrodach. Wybór płytek jest ogromny, a z każdym rokiem przybywa modnych modeli. Na co warto się zdecydować, aby posłużyło na lata i nie wyszło z trendów aranżacyjnych zbyt szybko? Jaki rozmiar powinna mieć idealna kostka ogrodowa, a jakiego rodzaju płyty brukowe sprawdzą się lepiej na podjazd do garażu? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule na temat doboru rozmiaru bruku do otoczenia i jego specyficznych warunków.

Rozmiary kostki brukowej – to warto wiedzieć?

Układanie kostki wymaga precyzji, dlatego warto zlecić to zadanie fachowcom. Zanim jednak ekipa doświadczonych pracowników przyjedzie na Twoją posesję warto, abyś zdecydował/-a jaka kostka chodnikowa najlepiej uzupełni Twoją posesję. Ważne są tutaj różne czynniki, ale największe znaczenie ma grubość oraz rozmiar. Krótkie ciągi piesze oraz alejki ogrodowe nie potrzebują dużej grubości. W takich warunkach idealnie sprawdzi się drobny bruk. Kostka brukowa duża będzie lepszym rozwiązaniem na podjazdy, drogi dojazdowe oraz przydomowe parkingi.

Kostka brukowa mała – więcej pracy, ale ciekawy efekt

Niewielki rozmiar kostki brukowej sprawia, że kompozycje mają naprawdę wyjątkowy charakter.  Z kostek brukowych małych można stworzyć wspaniałe mozaiki, które nie tylko mają funkcje praktyczne, ale i doskonale zdobią przestrzeń wokół domu, taras i najbliższe otoczenie. Wąskie alejki wybrukowane w taki sposób to dobra dekoracja do ogrodu niezależnie od stylistyki, w jakiej jest on utrzymany. W naszym sklepie jest duży wybór modeli kostek brukowych małych, które idealnie sprawdzają się do alejek czy pod stół tarasowy oraz meble ogrodowe. Małe płytki mogą być łączone w wielu różnych formatach, co również daje interesujący efekt.

Płyty brukowe duże: optyczne powiększenie terenu gwarantowane

Duże rozmiary płytek brukowych także mogą korzystnie wyglądać – zwłaszcza w przypadku ograniczonych obszarowo przestrzeni. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym powiększeniu optycznym terenu, postaw na większy rozmiar płyty. Taka opcja dobrze prezentuje się na tarasie, ale też sprawdzi się w przypadku podjazdu, przydomowego parkingu czy wykończenia basenu. Nasz sklep oferuje duże płyty brukowe wielu ciekawych wzorach i licznych wersjach kolorystycznych, które z łatwością dopasujesz do ogólnej estetyki przestrzeni wokół posesji. Różne kształty płytek oraz bogata oferta w zakresie barw pozwala na tworzenie unikalnych kompozycji również w większym formacie.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo