"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Odkryj, który system nawadniania jest najlepszy do podlewania ogrodu

Właściwa instalacja systemu nawadniającego oferuje wiele korzyści, w tym bardziej wydajne i wygodne podlewanie oraz wzrost wartości nieruchomości. Jednak wybór niewłaściwego wykonawcy nawadniania do pracy może prowadzić do gorszej jakości systemu, marnotrawstwa wody, szkód majątkowych, pozwów sądowych i ogromnych wydatków na naprawienie problemów.

Na jakie elementy zwrócić uwagę, przy wyborze systemu nawadniania

  • Typ gleby. Rodzaj gleby na danym obszarze może wpływać nie tylko na rodzaj zastosowanej metody nawadniania, ale także na czas trwania nawadniania. Gleby piaszczyste zazwyczaj wymagają częstego stosowania wody w dużej ilości, aby utrzymać wilgoć w strefie korzeni. Węższe gleby gliniaste mogą dłużej utrzymywać wilgoć niż gleby piaszczyste, ale mogą wymagać częstych aplikacji z mniejszą szybkością, aby zapobiec spływaniu.
  • Topografia terenu. W szczególności teren pagórkowaty lub pochyły może stanowić wyzwanie. Nawadnianie kroplowe działa dobrze, jeśli kanały boczne można poprowadzić wzdłuż linii topograficznych. Może być konieczne dostosowanie czasów pracy systemu, aby zapobiec spływowi. Na terenach pagórkowatych i nachylonych z reguły nie ma mowy o automatycznych i centralnych systemach obrotowych.
  • Lokalne wzorce pogodowe. Na przykład tryskacze są mniej pożądane na obszarach, na których często występują silne wiatry i na obszarach suchych o niskiej wilgotności, ponieważ straty wody spowodowane parowaniem mogą być bardzo wysokie. W obu tych sytuacjach dobrze sprawdza się nawadnianie kroplowe.
  • Rodzaj uprawianych roślin. Systemy tryskaczowe i kroplujące mogą wymagać dużych nakładów inwestycyjnych. Z tego powodu lepiej jest zarezerwować je dla upraw o wysokiej wartości, takich jak warzywa, małe owoce i uprawy sadownicze, niż stosować je do upraw towarowych, takich jak pszenica i soja.
  • Jakość wody. Wszystkie systemy nawadniania kropelkowego wymagają pewnego rodzaju filtracji. Systemy napowietrzne, takie jak tryskacze, rzadko wymagają filtracji. Wodę do nawadniania należy badać na obecność patogenów przenoszonych przez wodę. W zależności od uprawy i zastosowanej metody nawadniania może być konieczne wstrzyknięcie chloru. Inne kwestie związane z jakością wody, które mogą budzić obawy, obejmują poziomy rozpuszczalnego żelaza i innych rozpuszczonych minerałów.

Dlaczego warto w tym wypadku skorzystać z firmy ogrodniczej?

Każdy system nawadniania jest inny, więc Twój wykonawca nawadniania musi mieć wielu pracowników o różnych umiejętnościach i poziomach wiedzy. Duże projekty wymagają dużej liczby pracowników, w tym silnych nadzorców, aby zapewnić sprawny proces instalacji.

Dobry wykonawca nawadniania musi również korzystać z niezawodnych podwykonawców do prac wykraczających poza ich wiedzę. Powinni być w stanie pewnie zlecać prace podwykonawcze, takie jak drążenie i drążenie tuneli, a także wszelkie potrzeby elektryczne i hydrauliczne. Zapytaj ich, z jakich firm korzystają i jak długo z nimi współpracują. Długoletnie relacje świadczą o stabilności finansowej i silnym, zdrowym biznesie.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo