"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Nowoczesne ogrody – czym się charakteryzują?


Obecnie modne są rozwiązania jak najbardziej funkcjonalne, a także minimalistyczne – jest to związane także z ekologią, która domaga się oszczędności i zminimalizowania ilości produkowanych śmieci. Jako, że nasza świadomość jest coraz bardziej ekologiczna, to w wielu aspektach swojego życia staramy się o niej pamiętać i stosujemy się do zasad minimalizmu – również w kwestii ogrodów – coraz bardziej popularne stają się nowoczesne ogrody – czym się charakteryzują?

Nowoczesne ogrody – co trzeba o nich wiedzieć?

Aranżacje nowoczesnych ogrodów spotykamy coraz częściej – są one między innymi typowe dla nowoczesnej miejskiej zabudowy, ale również poza miastem coraz częściej natkniemy się na nowoczesny ogród, który zwraca uwagę swoją formą. Najważniejszą cechą nowoczesnych ogrodów jest minimalizm oraz funkcjonalizm. Chodzi więc o to, aby nie wymagał on od nas dużo pracy, a przy tym idealnie wpisywał się w nasze potrzeby. W nowoczesnym ogrodzie znajdą się więc przede wszystkim te rośliny, które nie wymagają intensywnej pielęgnacji, ale są przy tym również efektowne. Ponadto ogrody przydomowe nowoczesne to także miejsca, gdzie można wypocząć, a także spotkać się z przyjaciółmi oraz uprawiać sport – jeśli oczywiście pozwala na to metraż naszego ogrodu. Znajdą się więc w nim także funkcjonale meble oraz trawniki, a nawet boisko do gry w siatkówkę czy basen. Projekt ogrodu nowoczesnego kładzie także nacisk na proste geometryczne formy oraz zdecydowaną skromność pod względem kolorów – często są to na przykład ogrody monochromatyczne, gdzie natkniemy się na kilka różnych odcieni zieleni, ale nie znajdziemy kolorowych kwiatów.

Ogrody nowoczesne aranżacje

Projekty ogrodów nowoczesnych powinny przede wszystkim wpisywać się w indywidualne potrzeby swojego właściciela – zarówno pod względem roślin, architektury, jak i strefy rekreacyjnej. Mogą więc one bardzo się od siebie różnić – zdarza się, że w ogrodzie nowoczesnym oprócz mało wymagających roślin, natkniemy się również na te bardziej egzotyczne, które wymagają na przykład formowania – jeśli jest taka wola właściciela posesji, to również takimi cechami mogą odznaczać się nowoczesne małe ogrody. Jakie rośliny dominują w takich aranżacjach – często są to na przykład trawy czy krzewy oraz niektóre gatunki drzew, powinny jednak zaskakiwać swoją formą lub kolorem. Aranżacje ogrodów w stylu nowoczesnym mogą także obejmować dwa odmienne kierunki – zarówno dążenie do prostych i geometrycznych form, jak i zachowanie naturalności i swobody.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo