"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Modne dekoracje świąteczne na balkon i taras

Co roku na święta staramy się ozdobić dom, tak aby zapanowała w nim wyjątkowa atmosfera. Używamy do tego celu przeróżnych lampek, figurek, poduszek czy łańcuchów. Nie możemy jednak zapominać o tarasach i balkonach- w tych miejscach także powinny znaleźć się dekoracje, ale nieco inne niż te wewnątrz domu. Zatem jakie są najmodniejsze dekoracje świąteczne na balkon i taras?

Po pierwsze oświetlenie 

Nic tak nie tworzy świątecznego klimatu jak lampki choinkowe oraz podświetlane ozdoby. Możemy zdecydować się na klasyczne kolorowe modele, które rozwiesimy na barierkach lub na ścianach domu. Jeśli jednak chcemy zaszaleć, wybierzmy lampki w kształcie sopli lodu, gwiazdek czy śnieżynek. Jest to z pewnością oryginalna dekoracja tarasu, która sprawi, że ta część domu będzie wyglądała jeszcze lepiej. Możemy również wybrać figurki wykonane z lampek led, przedstawiające renifery, Świętego Mikołaja czy też prezenty. Warto wybrać takie, które mają pilota, tak abyśmy mieli łatwość w sterowaniu nimi. Wtedy można zdalnie zmieniać ich kolory czy szybkość migania. Dzięki tym dekoracjom świątecznym, kiedy tylko zapadnie zmrok będziemy mogli cieszyć się pięknie oświetlonym balkonem lub tarasem. 

Po drugie rośliny

Nic tak pięknie nie zdobi przestrzeni na zewnątrz domu jak rośliny. Jeśli chcemy poczuć klimat świąt warto postawić na choinkę, którą ozdobimy światełkami czy bombkami. Ciekawym pomysłem mogą być także zielone wieńce świąteczne zawieszone na drzwiach prowadzących do domu. Kolejną świetną opcją na dekorację tarasu jest zawieszenie jemioły. Stanowi ona niebanalną ozdobę każdego wnętrza. Jeżeli pielęgnacja ogrodów i zieleni nie jest naszą mocną stroną, warto oddać to zadanie w ręce specjalistów. Firma ogrodnicza bardzo szybko poradzi sobie z przygotowaniem naszego ogrodu czy też roślinności, która znajduje się na tarasie lub balkonie, tak aby w święta cieszyła oko i była pięknym tłem dla wszystkich ozdób świątecznych. Warto pomyśleć o pielęgnacji ogrodu jakiś czas przed świętami, ponieważ jeśli rośliny są zaniedbane, potrzebują one chwili na to, by znów wyglądać ładnie.

Jak widać, dekoracje świąteczne to nie tylko ozdoby kupione w markecie. Zaliczają się do nich także zielone rośliny, które nadają przestrzeni wyjątkowego klimatu. Pamiętajmy, że jeżeli nie mamy czasu na samodzielne udekorowanie tarasu czy balkonu, warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy ogrodniczej. Dzięki nim nie tylko zaoszczędzimy czas, ale także będziemy mogli cieszyć się dekoracjami na najwyższym poziomie.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo