"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Luty w ogrodzie – o czym warto pamiętać przed końcem zimy?

Luty to kolejny zimowy miesiąc, w którym najczęściej na zewnątrz panuje niska temperatura oraz zalega pokrywa śnieżna. Jest to jednak także doskonały czas na to, aby powoli przygotowywać swój ogród na nadejście wiosny. Warto więc dowiedzieć się, jak dbać o ogród w tym właśnie miesiącu, aby wiosną cieszył swoim pięknym wyglądem.

Jak dbać o ogród w lutym?

Odpowiednio wcześnie rozpoczęta pielęgnacja ogrodu sprawi, że aż do kolejnej zimy będzie on prezentował się nienagannie. Jeśli na trawniku zalega pokrywa śnieżna warto regularnie ją rozbijać, gdyż zalegająca woda z topniejącego w dzień śniegu może powodować pojawienie się pleśni śniegowej. Jest ona bardzo niebezpieczna dla trawnika, gdy może powodować jego trwałe uszkodzenie. Luty w ogrodzie, a dokładniej koniec tego miesiąca to również czas na zastosowanie nawozu, nawet jeśli trawa jeszcze znajduje się pod śniegiem. Dzięki takim zabiegom po jego stopnieniu będzie ona zdrowo rosła. Jeśli jednak na wiosnę okaże się, że trawnik wymaga przeprowadzenia kompleksowej regeneracji pomoże w tym nasza firma ogrodnicza

Do niezbędnych czynności pielęgnacyjnych ogrodu należy również troska o kwiaty i rośliny ozdobne. Jest to czas, w którym można zdecydować się na wysianie do gruntu nasion roślin kiełkujących w niskich temperaturach, takich jak goryczka czy tojad. Dzięki temu już wczesną wiosną ogród będzie bardzo ładnie się prezentował. Do pojemników można wysiać również nasiona roślin jednorocznych, które po przymrozkach mogą trafić do gruntu. Zleca się również, aby maksymalnie do końca lutego przystrzyc żywopłot. Takie zabiegi mają na celu jego odmłodzenie oraz nadanie pożądanego kształtu. 

Luty w ogrodzie- o czym jeszcze pamiętać?

Luty w ogrodzie to świetny czas również na to, aby zadbać o drzewka owocowe. Warto sprawdzić stan wybielonych pni, a w razie potrzeby powtórzyć ten proces, aby zapewnić drzewkom odpowiednią ochronę. Przygotowanie ogrodu na wiosnę wiąże się również z koniecznością przycięcia drzew i krzewów owocowych. Warto podczas tego zabiegu sprawdzić ich ogólną kondycję oraz ocenić, czy nie padły ofiarą szkodników lub chorób. Jeśli tak, to jest to najwyższy czas na to, aby rozpocząć z nimi walkę. Jeśli planujemy założenie warzywniaka to koniec lutego jest doskonałym momentem na wysianie do donic nasion sałaty, kalarepy, kapusty. Na grządkach należy przeprowadzić prace porządkowe i usunąć z nich suche pędy oraz zimowe warzywa, które się na nim znajdują. Podłoże przeznaczone a warzywniak pod koniec lutego warto jest użyźnić oraz zasilić kompostem.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo