"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Kostka brukowa w jodełkę

Kostka brukowa w jodełkę – kiedy warto ją zastosować?

Istnieje wiele różnych możliwości, jeśli chodzi o odpowiednią nawierzchnię na przydomowej posesji, a jedną z najbardziej popularnych jest kostka brukowa. Właściwie nie ma w tym nic dziwnego – podjazdy, place, chodniki, a nawet schody z kostki brukowej są bardzo trwałe, efektowne i funkcjonalne. Ponadto, co istotne, bardzo łatwo idealnie wkomponować je w inne elementy posesji, np. elewację domu, ponieważ kostka brukowa dostępna jest w różnorodnych wzorach i kolorach. Kostka może także różnić się kształtem oraz sposobem układania – na przykład kostka brukowa w jodełkę przypomina ponadczasowy parkiet.

Sposoby układania kostki brukowej

Kostkę na chodniku lub podjeździe można układać na kilka sposobów. Oczywiście im bardziej unikalny, tym nie tylko fachowcy będą musieli się więcej napracować, ale może także być niezbędne zużycie znacznie większej ilości materiału, co przełoży się na wyższy, ostateczny koszt całej inwestycji, ale my dzięki temu zyskamy wyjątkowy efekt estetyczny na swojej posesji. Jakie są wzory układania kostki brukowej cegiełki? Kostkę cegiełkę można między innymi układać na wzór prosty, z przesunięciem, czy właśnie jako kostka brukowa ułożona w jodełkę. Wzory proste są najłatwiejsze do realizacji – kostki praktycznie nie trzeba docinać i układa się ją znacznie szybciej. W innych przypadkach prace mogą przebiegać dłużej – tak jest między innymi w przypadku jodełki.

Kostka ułożona w jodełkę

Nie da się ukryć, że jest to bardzo efektowne rozwiązanie, ale cała proces układania kostki w jodełkę jest dłuższy, wymaga docinania i tym samym zużywa się również więcej materiału. Układanie kostki w jodełkę można realizować na dwa sposoby, a jednym z nich jest przesunięcie kostki o 45 stopni względem osi podjazdu czy chodnika. Trzeba także pamiętać, że wzór jodełki, choć bardzo efektowny, to najlepiej prezentuje się na większych przestrzeniach, czyli placach i podjazdach – na wąskich chodnikach lepiej z niej zrezygnować – może się okazać, że nieduży chodnik będzie niepotrzebnie nas sporo kosztował. Jest to oczywiście jednak kwestia całkowicie indywidualna.

Kostka brukowa w jodełkę sprawdzi się zarówno przy posesjach utrzymanych w stylach klasycznych, jak i nowoczesnych. Biorąc pod uwagę fakt, że podłogi parkietowe uznawane są za jedne z najbardziej ponadczasowych, to nic dziwnego, że ten właśnie wzór niektórzy chcą także odtworzyć przed swoją posesją – jeśli takie podłogi znajdują się we wnętrzach, to kostka w jodełkę będzie wprost idealnym dopełnieniem wnętrza domu.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo