"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Kiedy jest dobry czas na zamówienie projektu ogrodu – co powinien zawierać?

Nowoczesny ogród łączy ze sobą funkcjonalność, harmonię oraz estetykę. Poszczególne elementy są uporządkowane i doskonale ze sobą współgrają. Ważny jest nie tylko dobór odpowiednich roślin, ale też materiałów i elementów małej architektury ogrodowej. Mały ogród daje inne możliwości niż duże obszary, dlatego warto dobrać projekt ogrodu, który uwzględni nie tylko dostępną powierzchnię, ale też preferencje i gust inwestorów. Do każdego ogrodu podchodzimy indywidualnie, dlatego nasze realizacje dopięte są na ostatni guzik.

Kiedy zdecydować się na projekt ogrodu?

Projekt od a do z to idealne rozwiązanie dla właścicieli działek z nowo wybudowanym domem. Niezagospodarowana działka daje ogromne możliwości — uwielbiamy takie wyzwania. Przebudowa ogrodu zazwyczaj polega na zamianie niektórych elementów, można zaprojektować nowe rabaty lub miejsce do relaksu. Właściciele często posiadają ciekawy pomysł na ogród, który udaje nam się wprowadzić w życie. Wspólnie wybieramy rośliny, które powinny pozostać na miejscu, określamy rodzaj nawierzchni oraz ogrodowe dekoracje.

Co bierze się pod uwagę przy projektowaniu ogrodu?

Ogród powinien być dopasowany do stylu budynku oraz do dostępnej powierzchni. Rośliny, które wybieramy, muszą dobrze czuć się w danym miejscu. Przy wyborze gatunków, uwzględnia się ich pochodzenie, mrozoodporność oraz wymagania co do podłoża, a także nasłonecznienia. Każdą przestrzeń dzieli się na kilka obszarów o różnym przeznaczeniu. Część ogrodu zajmują rośliny, a część trawnik. Warto uwzględnić też miejsce do relaksu i biesiadowania. Może być to drewniana altana lub zaciszne miejsce, w których stoją meble ogrodowe. Firma ogrodnicza może doradzić rośliny, które doskonale sprawdzą się w takim miejscu — będą pięknie prezentować się podczas kwitnienia lub otoczą gospodarzy niesamowitym zapachem.

Jak dobierać rośliny do ogrodu?

Projektowanie ogrodów zawsze uwzględnia grupy roślin, które są dekoracyjne w różnym okresie. Dzięki temu ogród jest atrakcyjny nie tylko latem, ale również jesienią i wiosną. Znamy gatunki, które kwitną zimą oraz takie, które niesamowicie przebarwiają się jesienią. Stawiamy na mnogość kolorów, ale też na dekoracyjne owoce, atrakcyjnie wybarwione pędy oraz gatunki zimozielone. Mały ogród wymaga innej aranżacji — stawiamy na miniaturowe rośliny, które nie osiągają pokaźnych rozmiarów. Grupy rośliny powinny być sadzone w porządku i w harmonii. Należy uwzględnić ich wielkość oraz rozmiar. Byliny sadzi się na pierwszym planie, nieco dalej krzewy, drzewa przeważnie stanowią tło. Na rabacie mogą znajdować się rośliny o różnym czasie kwitnienia. Wiosną mogą zdobić ją rośliny cebulowe, następnie letnie byliny, później pięknie przebarwione liście oraz owoce.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo