"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Kiedy i w jaki sposób nawozić trawnik.

Pięknie prezentujący się trawnik może być doskonalą ozdobą każdego ogrodu. Jeśli jednak będziemy chcieli odpowiednio o niego zadbać powinniśmy pamiętać, że pielęgnacja trawnika nie jest łatwym zadaniem i trzeba podejść do tego w odpowiedni sposób. Należy zdawać sobie sprawę z tego jak istotne będzie właściwe nawożenie trawnika czy jak bardzo ważną kwestią będą stosowane na trawniku systemy nawadniająceWszystkie te kwestie mają faktycznie duże znaczenie i warto je brać pod uwagę. 

Kiedy powinno się nawozić trawnik?

Specjaliści zajmujący się pielęgnacją ogrodów podkreślają, że nawożenie trawnika powinno się realizować trzy razy w ciągu roku. Pierwsze nawożenie powinno mieć miejsce wiosną po skoszeniu trawnika, kolejne robi się w czerwcu, gdy trawnik ma najlepsze warunki do wzrostu. Ostatnie nawożenie powinno być przed połową sierpnia, ponieważ wykonane później mogłoby powodować, że trawa będzie rosła w momencie, gdy nie powinna i spadać będzie przez to jej odporność na mróz. 

Jak prawidłowo powinno się nawozić trawnik? 

Chcąc nawozić trawnik trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba wykonać to w odpowiedni sposób. Pielęgnacja trawnika powinna opierać się o pewne zasady. Nawóz zawsze stosuje się w momencie, gdy będzie skoszona trawa. Poza tym rozsypać się go powinno gdy będziemy się spodziewali deszczu. On nawodni trawnik i rozprowadzi równomiernie nawóz. Nie stosuje się nawozu w okresie suszy, ponieważ wtedy istnieje ryzyko miejscowego spalenia trawnika, ponieważ nawóz nie będzie odpowiednio równomiernie rozprowadzony i nie będzie miał okazji, by dostać się w głąb gleby. 

Jaki nawóz powinno się zastosować?

Kolejna istotna kwestia to pytanie o to jaki nawóz powinno się zastosować. Wyróżnia się obecnie nawozy organiczne i mineralne. Oczywiście najbardziej klasyczna opcja jeśli chodzi o nawóz organicznych to kompostownik. Ale można także stosować fusy z  kawy, zielonej herbaty czy skorupki z jaj. Można także w nawozach naturalnych postawić na biohumus. Istnieją także w sklepach gotowe zestawy nawozów, które można ewentualnie wykorzystać i będzie można z nimi uzyskać dobre efekty. Jednak taki nawóz należy sprawdzać pod kątem tego jaki ma skład. To dość istotne, ponieważ istnieją nawozy długodziałające i wtedy nawożenie wykonuje się mniej razy. Warto więc różne kwestie mieć na uwadze planując nawożenie, by faktycznie wybrać dla siebie najlepsze rozwiązania. Niezależnie od wybranego nawozu trzeba być świadomym, że bez niego nie będzie szans na efektywny wzrost trawnika. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo