"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jesienne porządki w ogrodzie

Wraz z początkiem września ogród się bardzo zmienia. Pojawiają się pierwsze liście na trawniku, coraz więcej uschniętych gałązek i kwiaty przestają kwitnąć. Zdrowy i piękny ogród wymaga pielęgnacji. Jesień to czas, w którym w szczególny sposób musimy zadbać o naszą działkę.

Jesień w ogrodzie

Jesień to czas kiedy przygotowujemy ogród na zimowe mrozy. Pielęgnacja trawnikagrabienie liści oraz czyszczenie oczka wodnego to nieodłączny element ogrodowych porządków. Z dużą starannością należy zabezpieczyć drzewa i krzewy przed pierwszymi przymrozkami. Szczególnie polecamy wykorzystanie specjalnych osłon, sprawdzają się one u nas bardzo dobrze. Gdy temperatura na dworze osiągnie niski poziom należy przenieść do domu wszystkie rośliny doniczkowe, które nie przetrwają zimy. Rośliny cebulowe i byliny należy wykopać i przechować w suchym i chłodnym pomieszczeniu. Ogrodowe porządki to czas przycinania krzewów krzewów, możesz im nadać różne kształty. Istotne jest usuwanie pędów, które nie będą już owocować. W ten sposób wiosną drzewa i krzewy wypuszcza młode pędy.

Porządki w sadzie

Jesień to intensywny czas pracy w ogrodzie. We wrześniu należy zebrać dojrzałe owoce i warzywa. Jabłka, gruszki, śliwki i inne owoce, możesz z nich zrobić pyszne dżemy, kompoty a nawet nalewki. W tym czasie najlepiej zebrać winogrono, z którego możemy przygotować domowe wino lub sok dla dzieci. Jesień to odpowiedni czas na ogrodowe porządki w warzywniaku. Szczególnie warzywa korzenne i kapusta, możemy zrobić z nich przetwory. Świetnym rozwiązaniem wykorzystanym przez nas jest mrożenie pokrojonych warzyw. Koniecznie w cieplejsze i suche dni, zbierz z trawnika orzechy.

Zielona polana

Jesienią istotna jest prawidłowa pielęgnacja trawnika. W związku z tym że trawa nie rośnie już tak szybko jak latem, wystarczy kosić ją raz na dwa tygodnie. Zaprzestajemy tą czynność kiedy pojawią się pierwsze przymrozki. Duże znaczenie ma wertykulacja trawy, jest to istotne aby pozbyć się zanieczyszczeń z trawnika. Wykonujemy tę czynność zazwyczaj na początku listopada. Jesienią oczywiście ważne jest grabienie liści. Bardzo przydatne mogą okazać się różne narzędzia ogrodowe, szczególnie polecamy odkurzacze do liści. Pielęgnacja trawnika dzięki nim będzie łatwa i przyjemna, nie tylko usuną liście ale też inne zanieczyszczenia z trawy.

Oczko wodne

Ogrodowe porządki jesienią to również czyszczenie oczka wodnego. Usuń wszystkie zanieczyszczenia z wody, patyki, liście, resztki pokarmu i wiele innych. Rośliny w oczku wodnym, które nie są odporne na mrozy przenieść do zbiornika w ciepłym miejscu. Dużym problemem w utrzymaniu odpowiedniej czystości oczka są liście, które zasypują cały ogród jesienią. Warto nad wodą zawiesić siatkę, w ten sposób nie musimy usuwać liści z wody. wystarczy je zebrać z siatki. stosujemy tą metodę już pod koniec lata.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo