"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jakie rośliny wieloletnie do ogrodu?

Jeśli marzysz o pięknym ogrodzie, który nie będzie wymagał nowych nasadzeń co roku, pozwól nam wybrać rośliny wieloletnie byliny. Wielość gatunków i odmian sprawia, że bez problemu uda się nam dopasować je do warunków pasujących w Twoim ogrodzie. Problemem nie jest ani mało żyzna gleba, ani nadmiar bądź brak słońca.

Rośliny na obwódki wieloletnie – na co się zdecydować?

Obwódki w ogrodzie powinny być nie tylko piękne, ale również funkcjonalne. Aby tak się stało, muszą być wykonane ze starannie dobranych roślin, które będą dopasowane do stanowiska. W naszej firmie stawiamy przede wszystkim na te o zwartym pokroju, które świetnie znoszą przycinanie. Dzięki temu pięknie się zagęszczając, dając efekt wizualny, który zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników ogrodu. Wybierając rośliny na obwódki wieloletnie, bardzo duży nacisk kładziemy również na to, aby charakteryzowały się one wysoką odpornością na różnego rodzaju choroby, a także inwazje szkodników.

Do roślin doskonale sprawdzających się na stanowiskach słonecznych zalicza się:

  • aster krzaczasty;
  • zawciąg nadmorski;
  • rozchodnik okazały.

Piękny efekt wizualny gwarantują karłowe liliowce, które zachwycają kwiatami o wyjątkowym kolorach.

Jeśli obwódka znajduje się w cieniu, dobrym wyborem są :

  • fiołek labradorski;
  • funkie;
  • przywrotnik ostroklapowy.

W przypadku obwódek wysokich proponujemy między innymi szałwię omszoną oraz żurawkę ogrodową.

Jakie rośliny pnące wieloletnie warto wprowadzić do ogrodu?

Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie ogrodu bez roślin pnących. Pięknie prezentują się na pergolach, altanach, są dobrym wyborem, jeśli zależy nam na tym, aby zasłonić mało estetyczną ścianę. Rośliny pnące szybko rosnące wieloletnie to między innymi:

  • bluszcz pospolity. Cechą charakterystyczną tej rośliny są łodygi dorastające nawet do dwudziestu metrów. Pnie się za pomocą licznych korzeni przybyszowych. Atutem tej rośliny jest to, że jest zimozielona, co oznacza, że nie traci walorów dekoracyjnych również zimą;
  • wiciokrzew. To jedna z piękniejszych roślin pnących. Zachwyca oryginalnymi kwiatami, które wydzielają niezwykle przyjemny zapach. W zależności od tego, jaką odmianę zasadzimy, można cieszyć oczy kwiatami w kolorze pomarańczowym, żółtym, czerwonym bądź białym;
  • akebia. Atutem tej rośliny są naprawdę niewielkie wymagania glebowe. Jej ozdobą są nie tylko piękne liście, ale również kwiaty.

Rośliny wieloletnie byliny to dobry wybór, jeśli ogród ma pięknie prezentować się przez lata. Klientom, którzy nie są zdecydowani, jakie gatunki i odmiany wybrać, chętnie doradzamy. Zależy nam bowiem na tym, aby ogród prezentował się pięknie, a jednocześnie idealnie wpisywał się w indywidualne oczekiwania.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo