"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jakie prace ogrodowe warto wykonać w lipcu?

Praktycznie każdy miesiąc w roku charakteryzuje się swoimi typowymi pracami w ogrodzie. Jakie prace ogrodowe warto wykonać w lipcu?

Ogród w lipcu – krzewy i drzewa owocowe

Lipiec jest okresem, kiedy krzewy oraz drzewa owocowe mają spore zapotrzebowanie na wodę. Podstawowa pielęgnacja ogrodu w tym okresie będzie zatem odpowiednio częste podlewanie. Warto w tym miejscu przypomnieć, że dodatkowo w tym miesiącu zazwyczaj panują podwyższone temperatury, co wzmaga u roślin zapotrzebowanie na wodę. Kolejną czynnością w ogrodzie latem będzie zabezpieczenie gałęzi, które uginają się pod ciężarem owoców. Można to zrobić za pomocą drewnianych tyczek albo poprzez podwiązanie ich do grubszych konarów. Warto także sprawdzić, pod jakim kątem na młodych drzewkach rosną pędy. Jeżeli zauważymy, że rosną one zbyt pionowo, należy delikatnie je odgiąć bardziej do poziomu. W tym celu można posłużyć się na przykład sznurkiem. W związku ze wzrostem temperatur w lipcu pamiętajmy także o tym, że ważna jest odpowiednia pielęgnacja trawnika – między innymi poprzez podlewanie go. Nasza firma ogrodnicza dobrze wie, na czym polega właściwa pielęgnacja ogrodów. Oferujemy taką usługę naszym klientom.

Prace ogrodowe w lipcu – rośliny kłączowe, cebulowe i bulwiaste

Ogród latem, a dokładniej mówiąc lipiec to czas, kiedy rozpoczyna się kwitnięcie mieczników. Warto pamiętać, że jeżeli zależy nam na ucięciu kwiatostanów do wazonów, to powinno się to uczynić w fazie, kiedy pąki są ledwie wybarwione, a najniższe kwiaty dopiero zaczynają się otwierać. Jeżeli zaś zdecydujemy się na pozostawienie ich na roślinie, to należy pamiętać o ich obcięciu po przekwitnięciu, tym samym nie dopuszczając co zawiązania owoców, gdyż to osłabia cebule. Roztropne będzie pozostawienie na naszej roślinie także przynajmniej czterech liści.

Ogród, w którym zależy nam na właściwej pielęgnacji, powinien cechować się dbaniem o pozostałe rośliny. Lipiec jest miesiącem, w którym dokonujemy także dzielenia kosaćców bródkowych. Należy to uczynić w okresie od 2 do 4 tygodni po kwitnięciu, a następnie je przesadzić. Warto w tym miejscu także podkreślić, że należy wybierać do dzielenia tylko te rośliny, które cechują się silnym zagęszczeniem, nadmiernym rozrostem, oraz mają minimum 3 lata.

Kolejne prace ogrodowe w lipcu będą wiązać się z daliami. Właśnie w tym okresie te rośliny intensywnie rosną, dlatego należy pamiętać o tym, aby odpowiednio często zasilać je nawozami. Jeżeli zaś chcemy uchronić jej pędy przed wyłamaniem się, powinniśmy dalie przywiązać do podpór, za które mogą posłużyć nam na przykład paliki.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo