"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jakie prace ogrodowe należy wykonać w początkiem lata?

Początek lata to podobnie jak wiosna gorący czas dla ogrodników. Wyższa temperatura oraz duża ilość słońca sprawiają, że rozpoczyna się wtedy okres kwitnienia kwiatów, a także dojrzewania warzyw i owoców. Warto dowiedzieć się, jakie prace warto wykonać na początku lata, aby ogród cieszył swoim pięknym wyglądem. 

Jak zadbać o ogród wczesnym latem?

Prace ogrodnicze warto rozpocząć od pielęgnacji krzewów i drzew owocowych. Te, które są pełne owoców warto dodatkowo podeprzeć, aby zapobiec ich połamaniu. Z reguły czerwiec, a więc początek lata to okres intensywnego wzrostu drzewek owocowych. Warto więc zająć się również formowaniem ich koron. Trzeba pamiętać również o regularnym wyrywaniu chwastów z warzywniaka oraz rabat kwiatowych. Jest to także czas, w którym pojawiają się pierwsze truskawki, poziomki, jagody oraz czereśnie, dlatego można śmiało rozpocząć ich zbiory. 

Pielęgnacja ogrodu ozdobnego- o czym trzeba pamiętać?

Do tego, aby nowoczesny ogród prezentował się nienagannie konieczna jest także odpowiednia pielęgnacja kwiatów oraz krzewów ozdobnych. Jeśli początek lata jest szczególnie upalny nie można zapomnieć o regularnym podlewaniu roślin.  Ozdobny ogród latem wymaga także usunięcia przekwitniętych pędów i kwiatostanów. Czerwiec to czas na to, aby wysiać do ziemi rośliny dwuletnie, a przede wszystkim stokrotki oraz bratki. Ze względu na mocne słońce warto na ten cel wybrać miejsce nieco osłonięte i zacienione. 

Trawnik latem – w jaki sposób go pielęgnować?

Bardzo ważna jest także właściwa pielęgnacja trawnika, dzięki której trawa będzie gęsta i zielona. W przypadku dużych trawników warto zainwestować w system automatycznego nawadnianiaJest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli na systematyczne nawadnianie nie tylko trawy, ale i pozostałych roślin, które znajdują się w ogrodzie. Nie można zapomnieć również o regularnym koszeniu trawy. Jeśli rośnie ona dość intensywnie warto robić to częściej niż raz w tygodniu. W przypadku trawników należy obserwować go również pod kątem pojawiania się mchu. Jeśli zacznie się on rozrastać jego usunięcie może być bardzo problematyczne. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie wieloskładnikowego nawozu, który poprawi kondycję trawy. Dla osób, które nie mają czasu na samodzielną pielęgnację ogrodu doskonałym rozwiązaniem są profesjonalne usługi ogrodnicze świadczone przez doświadczone i wykwalifikowane firmy. Dzięki nim można cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem bez konieczności poświęcania czasu na różnego rodzaju prace pielęgnacyjne. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo