"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jakie kwiaty posadzić w ogrodzie na wiosnę?

Ogród po zimie wymaga wzmożonej pracy. Zadbany stanowi miejsce wiosennych i letnich spotkań ze znajomymi lub rodziną, a także miejsce codziennego relaksu. Warto postarać się, aby mógł zakwitnąć wiosną kolorowym kwiatostanem i cieszył oczy swoich właścicieli. Koniecznie trzeba wiedzieć, które kwiaty wymagają zasadzenia już wczesną wiosną. W naszym artykule znajdziecie porady na temat sadzenia oraz pielęgnacji wczesnych kwiatów i innych roślin.

Zakładanie ogrodu wymaga odpowiedniego przygotowania gleby

Przed zasadzeniem kwiatów w ogrodzie staramy się o odpowiednie przygotowanie gleby. Należy ją spulchnić i pousuwać wszystkie zalegające w niej chwasty wraz z korzeniami. Tworzymy własny kompost z resztek starych roślin i mieszamy go ze spulchnioną glebą. Dzięki temu zabiegowi kwiaty kwitnące na wiosnę będą bardziej okazałe i obfiteOgród wiosną najlepiej zacząć przygotowywać w drugiej połowie marca tak, aby rośliny ominęły nocne przymrozki. Kierujemy się zasadą sadzenia kwiatów i roślin w terminach najbardziej dogodnych dla danych gatunków. Na zasadzenie większości kwiatów możemy spokojnie decydować się także w kwietniu.

Jakie gatunki kwiatów do ogrodu najlepiej sadzić?

Jeśli nie dysponujemy dużą ilością wolnego czasu zawsze możemy postawić na wiosenne kwiaty wieloletnie. Ponowne zakładanie ogrodu nie będzie wtedy potrzebne kolejnej wiosny. Do najpopularniejszych kwiatów ogrodowych zaliczamy rośliny cebulowe. Z ich zasadzeniem poradzą sobie także początkujący ogrodnicy. Z kolei do najpopularniejszych kwiatów wieloletnich należą: piwonie, lawendy, fiołki, jeżówki i astry.   Jednak wiosną nie warto rezygnować także z nasadzania kwiatów jednorocznych. Szczególnie polecamy do uprawy: maciejki, nasturcję większą, nagietek lekarski, ostróżkę ogrodową lub słonecznik zwyczajny.  Kwiaty, o których radzimy pomyśleć zakładając ogród to także: dalie ogrodowe, dzwonki, gladiole oraz aksamitki.

Krzewy owocowe i ozdobne w wiosennym ogrodzie

Zakładanie ogrodów nie ogranicza się jedynie do zasadzania kwiatów. Polecamy nasadzenie także krzewów owocowych i ozdobnych, co sprawi, że ogród zawsze będzie prezentował się okazale. Większość tych roślin będzie wymagała naszej pracy także wczesną wiosną. Radzimy wtedy wybrać klasyczne krzewy róży, piwonie lub magnolię. Naszym zdaniem ogród wiosną bardzo efektownie ozdobią także krzewy owocowe. Do najbardziej okazałych można zaliczyć różne odmiany porzeczek czy agrestu. Piękny ogród na wiosnę wymaga sporej pracy. Naszym zadaniem jest zadbać o to, aby cieszył oczy i pozwalał na wypoczynek i wytchnienie w ciepłe dni. Warto wiedzieć, kiedy nasadzać poszczególne rośliny, w jaki sposób o nie dbać i pielęgnować.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo