"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jak zrobić karmnik dla ptaków?

Jak zadbać o to, aby nasz ogród dobrze się prezentował, był pełen kolorów i cieszył nas nawet zimą? Przede wszystkim należy zaprosić do niego ptaki. W jaki sposób to osiągnąć? W okresie zimowym, gdy trawa jest przykryta śniegiem, a woda zamarzła, dobrze jest przygotować miejsce, gdzie ptaki będą mogły znaleźć posiłek. Dzięki temu pomożemy im przetrwać ten trudny czas i jednocześnie zaprosimy ich do swojego ogrodu. Bo cóż może być piękniejszego od radosnych treli naszych rodzimych ptaków?

Pielęgnacja ogrodu to nie tylko kwiaty

Na czym polega pielęgnacja ogrodu wbrew pozorom nie jest to tylko dbałość o rośliny aby ogród był piękny i radosny musi tętnić życiem. Ogród zimą może wydawać się smutnymi ponurym miejscem nie musi jednak tak być każdy doświadczony ogrodnik wie, że w zimie ogród doskonale ożywiają ptaki.  Aby czuły się u nas komfortowo możemy zadbać sami lub pomóc nam może profesjonalna firma ogrodnicza. Pamiętajmy jednak, że ptaków nie można karmić pozostałościami naszego jedzenia. Aby były radosne i upiększały nam ogród zimą, muszą być dobrze odżywione. Te zwierzęta mają inny metabolizm niż ludzie, w związku z czym zanim zdecydujemy się na karmnik, dobrze jest zorientować się w dostępności karmy. Karma dla ptaków nie musi pochodzić ze sklepu zoologicznego, może być również kupiona w markecie, możemy również skorzystać z tej, którą poleci nam firma ogrodniczaPielęgnacja ogrodu stanie się dla nas łatwiejsza, jeżeli ten będzie pełny życia. Dlatego zadbajmy o to, aby ptaki czuły się u nas dobrze.

Zaprośmy ptaki do karmnika

Jak nasze najlepiej zaprosić ptaki do ogrodu? Najlepiej przez przygotowanie dla nich karmnika. Dzięki temu będą miały stałe miejsce gdzie mogą znaleźć pożywienie. Jak jednak przygotować karmnik dla ptaków? Każdy może zrobić to samodzielnie Możemy też kupić gotowy produkt. Do samodzielnego przygotowania wystarczy nam kilka desek gwoździe lub klej do drewna karmnik powinien posiadać podstawę i zadaszenie, połączone z sobą przy pomocy kilku drewienek (mogą to być cienkie deski, lub nawet patyki, ważne aby konstrukcja wytrzymała obciążenie). Karmnik dla ptaków powinien również mieć uchwyt, dzięki któremu możemy przymocować go do drzewa. Pamiętajmy o tym, aby nie kłaść karmnika w miejscu który jest łatwo dostępny dla kotów. Najlepiej, jeżeli już zdecydujemy się zawiesić go na drzewie, aby wisiał na gałęzi w miejscu oddalonym od pnia tak, aby drapieżnik nie mógł dostać się do jedzących ptaków. Ważne również, żeby karmnik nie przypomina w ten sposób domku dla ptaków – ściany nie powinny być zakryte, gdyż wtedy ptaki nie będą czuły się bezpiecznie, a my też nie będziemy mogli ich obserwować. I ostatnie, choć być może najważniejsze – jeżeli już zdecydujemy dokarmiać się ptaki, pamiętajmy aby w okresie mrozów zawsze uzupełniać zapas jedzenia. Jeżeli głodne zwierzę nie znajdzie karmy, tam gdzie zawsze wcześniej była, będzie czuło się zdezorientowane i może mieć problem ze znalezieniem innego źródła pokarmu. Pamiętajmy o tym – ptaki ożywią nasz ogród zimą, jednak doświadczony ogrodnik wie, że to nie tylko radość, ale również odpowiedzialność.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo