"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jak stworzyć ogród prosty w pielęgnacji

Posiadanie ogrodu to czysta przyjemność. Zwłaszcza gdy możemy spędzać w nim czas i rozkoszować się pięknym otoczeniem. Niestety pielęgnacja ogrodów wiąże się z licznymi obowiązkami. Trawę trzeba kosić, chwasty wyrywać, rośliny podlewać, przycinać i nawozić. Bycie ogrodnikiem nie jest łatwe. Wymaga wiedzy, sprzętu i czasu. Jak z tego wybrnąć? Załóż ogród prosty w pielęgnacji. Nasza firma ogrodnicza chętnie Ci w tym pomoże. To doskonała opcja, jeżeli jesteś zajęty, nie masz ochoty na zajmowanie się ogrodem lub co zdarza się bardzo często brak ci wiedzy na temat właściwej pielęgnacji roślin. Jeśli często wyjeżdżasz albo masz niesforne zwierzęta, twój ogród również powinien być prosty w pielęgnacji. Co ważne trzeba to wziąć pod uwagę już na etapie zakładania ogrodu

Jaki powinien być ogród łatwy w pielęgnacji?

Taki ogród powinien być w miarę naturalny i optymalnie wpisany w otoczenie. Takie podejście bardzo ułatwia sprawę. Gdy wokół rośnie sosnowy las, a gleba jest sucha i piaszczysta nie próbujmy na siłę sadzić roślin bagiennych. Posadźmy rodzime gatunki, które są doskonale przystosowane do warunków panujących na naszej działce. Postawmy na rośliny wieloletnie. Szczególnie na gatunki długowieczne, odporne na choroby i łatwe w uprawie. Takie, które nie wymagają przycinania, dzielenia i okrywania na zimę. Unikajmy strzyżonych żywopłotów. Ich pielęgnacja i utrzymanie w dobrej kondycji jest czasochłonna i skomplikowana. Postawmy  raczej na rośliny o ciekawym naturalnym pokroju. Stożkowate świerki, kolumnowe tuje czy płożące jałowce są równie piękne, ale praktycznie bezobsługowe. Zrezygnujmy z roślin jednorocznych. Rabaty ogrodowe z odpowiednio dobranych bylin są piękne i niewymagające.  Zrezygnujmy z trawnika, a przynajmniej ograniczmy jego powierzchnię. Pielęgnacja trawnika wymaga ogromu pracy. Trzeba go kosić, nawozić, wyrywać chwasty i napowietrzać. Alternatywą mogą być nawierzchnie żwirowe albo rośliny zadarniające. Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać rozwiązanie najlepsze dla twojego ogrodu. 

Ogród prosty w pielęgnacji – projektowanie ogrodu 

Ogród, aby był prosty w pielęgnacji, musi być bardzo starannie zaprojektowany. Chętnie zrobimy to dla Ciebie. Pod uwagę trzeba wziąć wiele kwestii. Nowoczesny ogród czy tradycyjny? Kto będzie z niego korzystał? Dorośli, dzieci a może domowe zwierzaki? Dużo zależy też od rodzaju gleby, położenia czy nasłonecznienia. Nasi specjaliści dobiorą rośliny, które będą łatwe w utrzymaniu a ich pielęgnacja nie będzie wymagała czasu i uwagi. Dołożymy też wszelkich starań, by ogród wyglądał  atrakcyjnie o każdej porze roku. Nie może być nudny czy sztampowy. Zaproponujemy ciekawe rośliny zielone, by ogród był z jednej strony harmonijny a z drugiej intrygujący.  

Nasza firma ogrodnicza zadba o twój ogród na każdym etapie. Od projektu, przez zakładanie ogrodu po jego utrzymanie i pielęgnację.  

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo