"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jak sadzić rośliny cebulowe w domu?

Rośliny cebulowe takie jak irysy, hiacynty, narcyzy, tulipany, krokusy i szafirki to zachwycające, pachnące i stosunkowo łatwe w uprawie rośliny. Kwitną w różnych kolorach i ożywią każde wnętrze. Rośliny cebulowe z powodzeniem można uprawiać w donicach w domu. Będą nie tylko zdobić parapet, ale również posłużą jako dekoracje świąteczne. Mamy dla Ciebie kilka porad jak dbać o nasze rośliny cebulowe, aby cieszyły oko i były pełne uroku.

Jak sadzić hiacynty i irysy w domu?

Hiacynty w doniczkach

Hiacynty tworzą fantastyczne i pachnące kwiaty. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, kup wysokiej jakości cebule (znajdziesz je w naszym sklepie). Nie musisz sadzić hiacyntów w pomieszczeniach tak głęboko, jak sadzisz je w ziemi. Po prostu umieść cebulki na 5-centymetrowej warstwie kompostu, tak aby były blisko siebie, ale się nie dotykały. Wypełnij kompost wokół nich, tak aby górna część każdej cebulki była widoczna. Lekko podlewaj, aby zwilżyć kompost. Przykryj je i trzymaj w ciemnym i chłodnym miejscu przez około 10 tygodni, aż pojawią się pędy, a następnie przenieś je w jasne, przewiewne miejsce, aby zakwitły.

Irysy w domowych donicach

Irysy mogą dobrze rosnąć w doniczce, pod warunkiem że jest wystarczająco duża. Większe doniczki są idealne, ponieważ wiele irysów szybko tworzy solidne systemy korzeniowe. Uprawa irysa w pojemniku będzie wymagała, szczególnej uwagi. Rośliny potrzebują odpowiedniego nasłonecznienia i podlewania. Irysy powinny znajdować się w miejscu, które jest mocno nasłonecznione, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia typowych problemów, takich jak gnicie korzeni.

Jak sadzić narcyzy i tulipany w domu?

Narcyzy w doniczkach

Narcyzy potrzebują pojemnika o średnicy 20 – 30 cm, a ponieważ ich korzenie sięgają do około 30 cm, również głębokości około 35 cm. Jak w przypadku wszystkich roślin cebulowych powinieneś im zapewnić odpowiedni drenaż. Upewnij się, że twój pojemnik ma otwory, przez które woda może odpływać, ponieważ cebule narcyzów, które znajdują się w podmokłej ziemi, gniją. Po posadzeniu cebul narcyzów przenieś doniczkę do ciemnego i chłodnego miejsca, w którym temperatura przez cały czas utrzymuje się na poziomie 4 do 7 stopni Celsjusza. Pozostaw doniczkę w tym miejscu na około 12 do 15 tygodni. Sprawdzaj je od czasu do czasu, aby upewnić się, że gleba nie jest zbyt sucha i podlewaj w razie potrzeby. Ewentualnie zakop całą doniczkę w ziemi tuż pod powierzchnią i wyjmij ją wczesną wiosną.

Tulipany w donicach

Uprawa tulipanów w pojemnikach pozwala pominąć wiele trudności, na które natkniesz się, sadząc rośliny w glebie. W doniczkach tulipany przyciągają wzrok i są łatwe do przeniesienia. Najlepszą porą na sadzenie tulipanów jest wczesna jesień, taka sama, jakbyś sadził je w ziemi. Przygotuj kilka pojemników o średnicy zewnętrznej co najmniej 45 cm i wysokości zewnętrznej około 38 cm. Użycie mniejszych pojemników wpływa na żywotność cebuli. Utrzymuj odpowiednią wilgotność i niską temperaturę.

Jak sadzić krokusy i szafirki w domu?

Krokusy

Krokusy ślicznie wyglądają w doniczkach. Sadzimy je w doniczkach od września do listopada. Cebule umieszczamy na głębokość 8-10 cm w doniczkach wypełnionych kompostem bez torfu. Sadzimy z dwukrotnie większą gęstością niż w ogrodzie, więc zamiast podwójnej szerokości cebulki, rozstaw je tylko na jedną szerokość cebuli. Zostaw je w chłodzie. Potrzebują niskiej temperatury, aby rozwinąć swoje systemy korzeniowe przed wymaganiami kwitnienia. Sprawdzaj je co kilka tygodni, aby zobaczyć, czy zaczynają kiełkować. Kiedy zobaczysz, jak kiełkują, możesz przenieść je w cieplejsze miejsce, jeśli chcesz zmusić je do wczesnego kwitnienia.

Szafirki

Gdy szafirki zakwitną, ważne jest, aby były w chłodnym miejscu, bo w przeciwnym razie znikną w ciągu 4-5 dni. Przechowywane w chłodzie mogą potroić czas kwitnienia. Szafirki sadź w bogatej, dobrze przepuszczalnej glebie, ale utrzymuj wilgotność. Sadź większe odmiany w odległości 20 cm od siebie, a karłowate w odległości około 14 cm od siebie. Utrzymuj odpowiednią wilgotność, a po kilku tygodniach dostaniesz w nagrodę piękne kwiaty.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo