"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jak optycznie poszerzyć wąski ogród?

Stało się. Zostałeś dumnym posiadaczem działki z ogrodem i marzysz o tym by stworzyć swój magiczny zakątek. Co jednak możesz zrobić jeśli Twoje podwórko jest co prawda długie ale wąskie? Każda duża roślina i element wyposażenia mogą powodować optycznie zmniejszenie i zacienienie już i tak wąskiej przestrzeni. Ale nie martw się. Nasza firma ogrodnicza ma dla Ciebie szereg ciekawych rozwiązań na powiększenie optycznie ogrodu. Odpowiedni pomysł na zagospodarowanie wąskiej działki i dopasowany projekt ogrodu pozwoli na zaaranżowanie przestrzeni dla Twoich indywidualnych potrzeb i stworzenia przytulnej, nieprzytłaczającej i stylowej przestrzeni.

Pnij się do góry

Już pogodziłeś się z szerokością własnego ogrodu, więcej nie będzie. Zatem zamiast przytłaczać ogród i go zwężać zastosuj iluzję, baw się poziomami i myśl bardziej pionowo. Zakładanie ogrodu z pomocą doświadczonej firmy ogrodniczej to sama przyjemność. Wykorzystanie wielopoziomych ogrodów z łagodnymi, łukowatymi kształtami spowoduje optyczne powiększenie ogrodu, pozwoli na wykorzystanie pnących, kolorowych kwiatów czy stworzenie schodkowych, kaskadowych trawników. Możesz również zaaranżować miejsce odpoczynku i relaksu otoczone stylowymi osłonami dla zwiększania poczucia prywatności.

W pełni wykorzystany taras.

Aby wprowadzić jak najwięcej roślinności, a jednocześnie czuć się w pełni prywatnie i komfortowo, warto zagospodarować przydomowy taras lub pergolę. W naszej firmie ogrodniczej możesz znaleźć pasujący do Twoich preferencji projekt pozwalający na otulenie tarasu roślinnością i funkcjonalnymi akcesoriami, by zapewnić idealne miejsce do spędzania popołudni z rodziną lub do przyjmowania gości. Wybór jasnych kolorów płytek, drewna i wszelkich akcesoriów, jak również zastosowanie prostych pionowych linii stworzy optyczną iluzję większej przestrzeni i nie przytłoczy wąskiego metrażu.

Funkcjonalność i wielozadaniowość to podstawa

Wybierając meble i akcesoria do Swojego ogrodu warto kierować się przede wszystkim funkcjonalnością i dużą użytecznością np. lekki, składany stół, który zawsze może być schowany w domu i nie zajmuje dużo miejsca czy też ława, na której można siedzieć, jak też może służyć za miejsce do przechowywania.

Iluzja optyczna kluczem do sukcesu

Aby oszukać oko, szukaj akcesoriów z jasnych, lekkich materiałów, z delikatnymi wykończeniami, z elementami szkła i lustra, które odbijając światło nie przytłaczają otoczenia. Dodatkowo wszelkie krzywizny i łuki pozwalają na oszukanie naszego wzroku i skłaniają nasze oczy do przekonania że jest przestronniej niż w rzeczywistości. Przykładem takiego rozwiązania są łukowate, wąskie uliczki, wybrukowane jasną kostką. Wybór neutralnej palety jasnego kamienia i drewna może pomóc rozjaśnić przestrzeń i nadać jej delikatny, ale współczesny ton. Warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie współgrające z zaaranżowaną przestrzenią. Z pomocą firmy ogrodniczej projekt wymagającego ogrodu nie jest wyzwaniem, a ciekawą przygodą i odkrywaniem znanej przestrzeni od nowa.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo