"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jak dbać o nawierzchnię z kostki brukowej zimą?

Kostka brukowa to wciąż jeden z najpopularniejszych materiałów, który wykorzystuje się do budowy chodników, alejek w ogrodach, podjazdów samochodowych czy tarasów. Wraz z latami jednak kolor, jak i kondycja naszej kostki brukowej może się zmieniać. Kostka brukowa, podobnie jak inne materiały wykorzystywane w tych celach ulegają eksploatacji. Dlatego też istotne jest, by szczególnie zimą regularnie wykonywać zabiegi konserwacyjne i zabiegi czyszczenia, które pozwolą naszej kostce zachować naturalny i atrakcyjny kolor. W jaki sposób oczyścić nawierzchnię z kostki brukowej? Jakie sposoby będą idealne, by dbać o kostkę brukową zimą? Poniżej przedstawione zostały najskuteczniejsze sposoby.

Szczotka druciana i środki do odchwaszczania

Jeśli nasza kostka brukowa jest porośnięta mało estetycznym mchem, powinniśmy wykorzystać najbardziej podstawowe sposoby na usunięcie tego nalotu. Po pierwsze drucianą, mocną szczotką powinniśmy spróbować wyskrobać całą niepowołaną roślinność. Warto tego typu zabiegi robić regularnie, by nie doprowadzić do sytuacji, w której grzyb i pleśń, a nawet grube chwasty nie rozwinęły się pod kostką, co doprowadziłoby do wybrzuszeń. Na najbardziej uporczywe chwasty powinniśmy zareagować, stosując specjalne środki do odchwaszczania. Wysuszą one roślinny, co pozwoli nam z łatwością je wyciągnąć. Warto jednak wybrać taki środek, który nie powoduje odbarwienia kostki brukowej. 

Myjka ciśnieniowa

Myjka ciśnieniowa to bardzo skuteczne urządzenie do walki z wszelkimi zanieczyszczeniami kostki brukowej. Woda pod dużym ciśnieniem umożliwia nam usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, nalotów, grzybów. Wiele modeli myjek ma wiele końcówek, które umożliwiają jeszcze efektywniejsze wykorzystanie wody pod dużym ciśnieniem. Co więcej, niektóre myjki oferują specjalny dozownik na płyn lub środek czyszczący. Dzięki zastosowaniu dodatkowego wsparcia nasza kostka w szybkim czasie będzie wyglądała jak nowa.

Specjalne środki do czyszczenia kostki brukowej

Jeśli myjka ciśnieniowa nie upora się z najbardziej widocznymi plamami, zawsze możemy sięgnąć po specjalne specyfiki, które są dedykowane czyszczeniu właśnie kostki brukowej. W sklepach budowlanych możemy spotkać wiele tego typu produktów, które specjalizują się w czyszczeniu takich zabrudzeń, które powstały wskutek zacieków tłuszczu, olejów, farb czy klejów. Do tego typu zabrudzeń niezbędne jest wykorzystanie właśnie specjalnych środków, które szybko usuną takie plamy, a dodatkowo nie spowodują zniszczenia lub zabarwienia kostki brukowej. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo