"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jak czyścić kostkę brukową?

Wstęp –  czyszczenie kostki brukowej

Kostka brukowa to wyjątkowa dekoracja. Możemy ją położyć dookoła naszego podwórka lub też tarasu. Kostka brukowa jest w różnych wzornictwach i kolorach, w zależności od naszego upodobania. Większość osób coraz częściej decyduje się na położenia wokół tarasu kostki brukowej. Przede wszystkim dlatego, że wygląda to świetnie i nowocześnie. Jednak wiele osób ma do tego sceptyczne podejście, ze względu na obawy jakie niesie czyszczenie kostki brukowej czy też mycie kostki. Wydaje się to na początku trudne i dużo osób uważa, że  trzeba temu poświęcić dużo czasu. Otóż nie !. Tak wcale nie jest. Wystarczy tylko zdobyć wiedzę, jak to skutecznie to zrobić. Postaram się to poniżej opisać.

Mycie kostki brukowej

Kiedy mamy ubrudzoną kostkę brukową, powinniśmy dobrać odpowiedni detergent czyszczący. Nie każde zabrudzenie jest takie same. Niekiedy ciężej coś z niej usunąć, a nie kiedy wręcz przeciwnie łatwo. Są takie zabrudzenia, które wymagają od razu usunięcia ich z powierzchni kostki. Przede wszystkim to: plamy z tłuszczu z grilla czy też z oleju silnikowego. Także resztki zaprawy, cementu, farb. Aby zrobić to skutecznie musimy najpierw zdrapać resztki ubrudzonej powierzchni, na przykład resztki materiałów budowlanych. Potem przystąpmy do umycia kostki brukowej wodą, które ma odpowiednie ciśniecie do tego celu. Kiedy głównym czynnikiem brudu na naszej kostce jest tłuszcz, musimy najpierw posypać to miejsce piaskiem. Tak wchłonięty olej przez piasek da nam możliwość łatwego umycia kostki. Na rynku jest wiele środków do mycia kostki brukowej. Można je oczywiście również zamówić w internecie. Istnieją również impregnaty do kostki. Ich celem jest zakonserwować kostkę oraz ją zabezpieczyć przed wszelkim brudem. Taka metoda również polepsza podstawowe czyszczenia plam z powierzchni o różnym pochodzeniu. Dużo osób wykorzystuje do czyszczenia kostki brukowej środek o nazwie ” Tenzi „. Jedenaście litrów tego środka kosztuje około 30 złoty. Przede wszystkim jest on zalecany do bardzo trudno schodzących zabrudzeń z powierzchni kostki, na przykład śladów benzyny, smarów rożnego rodzaju oraz innych paliw. Preparat stosuje się po rozcieńczeniu go z wodą. Następnie spryskuje się nim zabrudzoną powierzchnię. Na koniec zabiegu usuwamy go za pomocą gorącej wody. Ta sama marka produktu pozwala również na usunięcie z kostki brukowej różnych mchów, porostów, które znajdują się w rowkach kostki. Pamiętajmy, że w tym przypadku również musimy go rozcieńczyć z wodą. Jeśli nasza kostka jest zabrudzona zwykłym błotem, piasku, czy też kurzem, wystarczy tu zwykłe użycie wody pod ciśnieniem. Najlepszym narzędziem będzie tu  wykorzystanie myjki ciśnieniowej.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo