"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Domowe sposoby na mszyce. Czyli jak pozbyć się mszyc z ogrodu

Mszyce to szkodniki, które możemy znaleźć na wielu roślinach zarówno ogrodowych jaki i domowych. Bardzo szybko się rozmnażaj, przez co mogą stać się znacznym utrapieniem dla hodowców. Aby się ich skutecznie pozbyć, można zastosować gotowe preparaty dostępne w sklepach albo zdecydować się na bezpieczne, domowe sposoby na mszyce. Poniżej kilka sposobów aby pielęgnacja ogrodów była efektywna i łatwiejsza.

Roztwór octu – skuteczny pogromca szkodników.

Jeżeli zależy na nam na tym, aby nasz ogród był bezpieczny dla nas i naszych roślin, warto zdecydować się na ekologiczne opryski. Jednym z najczęściej stosowanych jest roztwór octu. Aby przygotować taki oprysk, wystarczy zmieszać ocet z wodą w proporcji 1: 10, pamiętając, że zawsze wlewamy ocet do wody. Nigdy odwrotnie. Warto również dodać kilka kropli płynu do naczyń, dzięki czemu preparat będzie lepiej przylegał do roślin.

Soda – jak przygotować roztwór na mszyce ?

Roztwór sody z wodą to bardzo skuteczny, domowy sposób na mszyce. Do litra ciepłej wody należy dodać pół łyżeczki sody i pół łyżeczki oleju. Po wymieszaniu płyn można przelać do spryskiwacza i polewać nim rośliny w ogrodzie.

Oprysk z cebuli i czosnku – naturalna pielęgnacja ogrodu.

Cebula to bezpieczny środek do walki z mszycami, dostępny w każdym domu. Przygotowanie preparatu do oprysku nie jest skomplikowane. Około 100 gram pokrojonej cebuli należy gotować w 10 litrach wody przez 30-40 minut. Po tym czasie, płyn należy przecedzić i przelać do dozownika.
Przy walce z ogrodowymi szkodnikami warto zastosować także inny, domowy sposób na mszyce – wyciąg z czosnku. Radzi on sobie z wszelkiego rodzaju patogenami i doskonale sprawdza się także przy eliminacji mszyc. Aby przygotować taki naturalny preparat, należy najpierw zmielić lub poszatkować od 200 do 300 gram czosnku. Następnie zalać go około 10 litrami wody i pozostawić na 24 godziny. Po tym czasie preparat należy rozcieńczyć wodą 1:1.

Mleko – prosty sposób na walkę z mszycami.

Prawidłowa pielęgnacja ogrodów może być trudna i czasochłonna. Aby przyspieszyć ten proces, warto do walki z mszycami zastosować jeden z najprostszych i najszybszych sposobów. Chodzi o preparat stworzony z mleka i wody. Wystarczy wymieszać te dwie substancje i spryskać zainfekowane rośliny. Sadzenie roślin odstraszających szkodniki – ekologiczna pielęgnacja ogrodu.
Domowe sposoby na mszyce warto uzupełnić o sadzonki roślin, za którymi mszyce nie przepadają. Najlepiej sprawdzą się w tej roli cebula i czosnek. Świetne efekty przynosi tak zwana uprawa współrzędna. Polega ona na naprzemiennym sadzeniu różnych warzyw wraz z sadzonkami roślin, które odstraszają mszyce.
Mszyce potrafią narobić wiele szkód i znacznie uszkodzić wiele roślin. Jeśli tylko zaatakują ogród, warto reagować jak najszybciej. Dzięki prostym, domowym sposobom można szybko i skutecznie się z nimi rozprawić.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo